skype wsh radom
rekrutacja online

Szkolenia i kursy

Szkolenia Biura Kariery

Biuro Kariery Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zaprasza studentów do udziału w bezpłatnych szkoleniach, wykładach, wizytach studyjnych i targach pracy.

Czym jest wizyta studyjna? Wizyta studyjna to forma szkolenia wyjazdowego w miejscu, gdzie możemy poznać jak działają inni, a przy okazji nie tylko skorzystać z interesującej oferty, ale i „od kuchni” zobaczyć jak tworzono dane miejsce, jak udało się właścicielom firm odnieść sukces.

Biuro Kariery Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu organizuje wizyty studyjne w najszybciej rozwijających się firmach w Radomiu i regionie, w firmach, działających na rynkach międzynarodowych, prężnie działających w swojej branży, osiągających ogromne zyski, co w dzisiejszych czasach nie jest łatwą sztuką, a stanowi dobry przykład odpowiedniego i efektywnego zarządzania.

W trakcie 2-3 godzinnej wizyty studyjnej 20-osobowa grupa uczestników poznaje specyfikę funkcjonowania danego zakładu, bierze udział w rozmowie z przedstawicielem firmy, który opowiada historię firmy, jej zalety, prezentuje profil poszukiwanych pracowników. Ważnym punktem przeprowadzanej wizyty jest prezentowanie oferowanych produktów i usług, a także udział w pracach zakładu.

Dni Otwarte mają za zadanaie przybliżenie działalności danej firmy, zwrócenie uwagi na funkcjonowanie poszczególnych działów czy sektorów. Dają studentom możliwość przeprowadzenia bezpośredniej rozmowy z pracownikami, dowiedzenia się o atmosferze panującej w firmie, warunkach płacowych czy socjalnych.

Warsztaty i szkolenia- współczesny rynek pracy wymusza na pracownikach stałe podnoszenie kwalifikacji, znajomość języków obcych, dyspozycyjność, kreatywność, operatywność i szybką zmianę do otaczających warunków pracy. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, proponujemy studentom udział w warsztatach szkoleniowych prowadzonych przez praktyków, specjalistów z branży. Tematyka jest przeróżna, w trakcie szkoleń można poznać zasady pisania dokumentów aplikacyjnych, poznać zasady tworzenia marketingowego wizerunku własnej osoby,  doskonalenia umiejętności prowadzenia rozmów z pracodawcą czy dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Harmonogram działań Biura Kariery na rok 2017/2018

W ofercie Biura Kariery znajdują się wizyty studyjne:

 • w Mennicy Polskiej;
 • w Areszcie Śledczym;
 • w Wojewódzkim Urzędzie Pracy;
 • w Fabryce Broni „Łucznik”;
 • w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „DREWNICA” Sp. z o.o.;
 • w PMP Radom;
 • w Radwag Radom;
 • w Zakładzie Automatyki Kombud S.A.

Dni Otwarte:

 • radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy;
 • ze Związkiem Banków Polskich;
 • Kompanii Piwowarskiej;
 • prezentacja litewskiej firmy Rhodesnow oferującej płatne, wakacyjne praktyki w Grecji w ramach programu Erasmus+.

Szkolenia i warsztaty:

 • Skuteczne narzędzia poszukiwania pracy za granicą;
 • Metody i techniki poszukiwania pracy;
 • Sztuka skutecznej perswazji;
 • Mowa ciała w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej;
 • Poznaj swój potencjał zawodowy;
 • Rozmowa kwalifikacyjna;
 • Zaplanuj swoją karierę;
 • Bezpieczny wyjazd- Bezpieczny powrót- Jak poszukiwać pracy za granicą;
 • Jak założyć własną działalność gospodarczą?
 • Szkolenia z zarządzania projektami w oparciu o PMI-PMBoK;
 • Sztuka autoprezentacji zawodowej;
 • Psychologiczne konsekwencje po utracie pracy.

Szkolenia i kursy językowe

WSH umożliwia studentom naukę pięciu popularnych języków obcych: angielskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego i francuskiego.

Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów, którzy zwracają szczególną uwagę na rozwijanie umiejętności sprawnego porozumiewania się. Kładą także duży nacisk na naukę specjalistycznego słownictwa biznesowego i technicznego.

WSH umożliwia również studentom w trakcie nauki przygotowanie się do uzyskania międzynarodowych certyfikatów językowych, otwierających drogę do sukcesu w sferze edukacji, pracy i biznesu, takich jak TOEIC, TOEFL, WiDaF, TFI na wszystkich poziomach zaawansowania.

Szczegółowe informacje na temat certyfikatów Toeic L&R i Toeic Bridge znajdziesz po kliknięciu na poniższe linki:

Toeic L&R
Toeic Bridge

Wyższa Szkoła Handlowa jest jedynym w Radomiu ośrodkiem certyfikacyjnym ETS (Educational Testing Service).


Szkolenia informatyczne

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oferuje szereg szkoleń z branży IT, które organizowane są na Wydziale Studiów Strategicznych i Technicznych:

1. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL

Kurs ECDL obejmuje 90 godzin ćwiczeń w ramach modułów:

 • Użytkowanie komputerów
 • Przetwarzanie tekstów
 • Arkusze kalkulacyjne
 • Bazy danych
 • Grafika menedżerska i prezentacyjna
 • Usługi w sieciach informatycznych

Osoby, które uczestniczyły w kursie przystępują do egzaminów certyfikacyjnych ECDL w Laboratorium ECDL w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

2. Certyfikowany instalator sieci strukturalnych i światłowodowych 3M

Kurs certyfikowanego instalatora sieci strukturalnych 3M obejmuje 24 godziny z podziałem na wykłady i ćwiczenia. W ramach wykładów (10 godzin) omawiane są następujące zagadnienia: sieci ogólne, topologie, nośniki, zasady montażu. Podczas ćwiczeń (14 godz.) przedstawiona będzie tematyka z zakresu montażu, podłączania i testowania sieci miedzianych, światłowodowych i radiowych.

Osoby, które ukończą kurs otrzymają certyfikat autoryzowanego instalatora sieci strukturalnych 3M.

3. Certyfikowany projektant sieci strukturalnych i światłowodowych 3M

Kurs  certyfikowanego projektanta sieci strukturalnych 3M obejmuje 30 godzin z podziałem na wykłady i ćwiczenia. W ramach wykładów (10 godzin) omawiane są następujące zagadnienia: zasady, normy, elementy projektu sieci strukturalnej. W ramach ćwiczeń uczestnicy kursu wykonują projekt, dokumentację sieci strukturalnej z uwzględnieniem pomiarów końcowych sieci.

Osoby, które ukończą kurs otrzymają certyfikat autoryzowanego projektanta sieci strukturalnych 3M.

4. Europejski certyfikat umiejętności komputerowych – CAD
–  poziom średniozaawansowany

ECDL CAD to Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowego Wspomagania Projektowania. CAD to skrót od Computer Aided Design – Komputerowe Wspomaganie Projektowania.
Certyfikat ECDL CAD zaświadcza o posiadaniu podstawowych umiejętności wykorzystania narzędzi CAD do tworzenia rysunków dwuwymiarowych (2D).
Kurs obejmuje 20 godzin ćwiczeń i dotyczy tworzenia i edytowania obiektów rysunkowych, tolerancji geometrycznych, stylów wymiarowania, bloków i atrybutów oraz zarządzanie warstwami.
Osoby, które uczestniczyły w kursie, przystępują do egzaminów certyfikacyjnych ECDL w Laboratorium ECDL Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

5. Certyfikat umiejętności w zakresie oprogramowania Inventor

–  poziom średniozaawansowany

Kurs to 30 godzin ćwiczeń, które obejmują zaawansowane techniki modelowania części, tworzenie i przeprowadzanie animacji zespołów, automatyczne generowanie dokumentacji technicznej, tworzenie prezentacji projektów, organizowanie współbieżnego zarządzania projektami. Osoby, które uczestniczyły w kursie, mogą przystąpić do egzaminu certyfikacyjnego uzyskując międzynarodowy certyfikat umiejętności w zakresie oprogramowania Inventor.

CISCO

Od lutego 2013 roku przy WSH w Radomiu funkcjonuje lokalna Akademia CISCO. Program szkolenia oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.
Absolwenci kursu są przygotowani do uzyskania certyfikatu zawodowego CISCO: IT Essentials, CCNA Discovery, CCNA Exploration, CCNA Security.
Zdobyta wiedza, poparta uzyskanym certyfikatem, stanowi paszport do sukcesu w nowoczesnym środowisku gospodarki internetowej.

Zapisy na kursy prowadzi dziekanat Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych  WSH:
ul. Mazowieckiego 7a
tel. 048 363 15 10

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x