skype wsh radom
rekrutacja online

STUDENCKA ORGANIZACJA WOLONTARIAT

Studencka Organizacja ,,Wolontariat’’ działająca w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu powstała z inicjatywy studentów – wolontariuszy. Zrzesza wolontariuszy – studentów z wszystkich kierunków studiów. Celem Organizacji „Wolontariat” jest uwrażliwienie studentów na ważne problemy społeczne.

Młodzi ludzie w ramach działań organizacji pomagają w nauce dzieciom osieroconym i ze środowisk patogennych, opiekują się i organizują czas wolny osobom starszym oraz angażują się w pomoc hospicyjną. Aktywnie uczestniczą w projekcie ,,Szlachetna Paczka” czy ,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” oraz w swoich projektach tj. ,, Wielkanocny wolontariat’’. Współpracują ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Oprócz działalności na rzecz drugiego człowieka co roku od sześciu lat studenci – wolontariusze organizują konferencję naukową, w której udział biorą naukowcy, wolontariusze oraz osoby otrzymujące pomoc. Należy podkreślić, że studenci – wolontariusze podejmują swoje działania nie tylko na terenie miasta Radom, ale również docierają ze swoją pomocą do mieszkańców mniejszych miejscowości z okolic Radomia. Poprzez bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka studenci – wolontariusze uczą się odpowiedzialności i wrażliwości. Mają również możliwość wykorzystania w praktyce wiedzy zdobytej na studiach, szansę na poznanie interesujących, pełnych energii, chętnych do działania ludzi i wspólnie tworzenie czegoś wyjątkowego.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x