Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu od lat wspiera rozwój naukowy swoich studentów w ramach elitarnego programu LEADER ACADEMY, który jest pionierskim przedsięwzięciem wśród radomskich uczelni wyższych. LEADER ACADEMY daje najzdolniejszym studentom możliwość zdobycia nowych umiejętności i doswiadczeń, jest pewną formą stypendium dla wybitnych. Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu dzięki konsekwentnej realizacji programu, w ciągu kilku lat wykształciła młodych naukowców, którzy odnotowali na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, m.in. stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, główne nagrody w konkursie Primus Inter Pares, Studencki Nobel i wiele innych.
Idea programu.
Program LEADER ACADEMY (LA) adresowany jest do najlepszych studentów WSH, którzy zostają objęci przez uczelnię szczególnymi przywilejami. W ramach tego projektu WSH m. in. wspiera ich rozwój naukowy, finansuje udział w konferencjach naukowych, zjazdach i szkoleniach. Ponadto, studenci objęci są opieką merytoryczną opiekuna naukowego, przygotowani są do konkursów, staży oraz publikacji naukowych.
Udział w programie LEADER ACADEMY daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń. Jest pewną formą stypendium dla zdolnych studentów, bowiem należy pamiętać, iż nie wystarczy być wybitnym, pracowitym i zdeterminowanym, aby sukces stał się naszym udziałem. Tylko właściwi nauczyciele mogą sprawić, że czynniki te będą ze sobą współgrać.
Regulamin LA (fragment)
§ 1
- Celem elitarnego programu WSH w Radomiu LEADER ACADEMY jest skupienie najwybitniejszych studentów WSH Radomiu dla utrzymywania i stałego pogłębiania wiedzy i doświadczenia.
- Rozwój różnych form opieki nad członkami LEADER ACADEMY.
- Utrzymywanie łączności z Wydziałami i współpraca dla dalszego rozwoju, w szczególności poprzez poszerzenie kontaktów studentów z Wydziałami WSH w Radomiu.
- Aktywny udział swych członków w życiu naukowym kraju.
- Popularyzacja osiągnięć naukowych i naukowo-technicznych studentów.
- Działania na rzecz rozwoju nauki polskiej.
Cele Programu LEADER ACADEMY:
- Prowadzenie stałej współpracy z Władzami Wydziału.
- Wymianę informacji o działalności Wydziałów, osiągnięciach technicznych, naukowych i zawodowych absolwentów i pracowników, studentów Uczelni.
- Informowanie o możliwościach rozwoju naukowego nadobowiązkowego.
- Organizowanie sesji naukowych i zjazdów koleżeńskich, debat konferencji, sympozjów itp.
- Tworzenie zespołów i komisji problemowych.
- Współpracę z krajowymi i zagranicznymi organizacjami o podobnym charakterze działania.
- Inicjowanie i organizowanie różnych form działalności naukowej.
- Objęcie członków LEADER ACADEMY opieką merytoryczną
Kto może stać się członkiem LEADER ACADEMY?
- Członkiem zwyczajnym może być każdy student studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, który uzyskał średnią ocen powyżej 4,5 ze wszystkich egzaminów i zaliczeń z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w okresie zaliczonych lat studiów oraz działa czynnie w kołach naukowych, bierze udział w pracach naukowo-badawczych, współpracuje naukowo z innymi ośrodkami akademickimi w kraju i zagranicą, publikuje, reprezentuje uczelnię podczas konferencji naukowych, bierze udział w konkursach itp.
- Członkiem wspierającym może być każdy student studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, który uzyskał średnią ocen powyżej 4,3 ze wszystkich egzaminów i zaliczeń z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w okresie zaliczonych lat studiów oraz działa czynnie w kołach naukowych, bierze udział w pracach naukowo-badawczych, współpracuje naukowo z innymi ośrodkami akademickimi w kraju i zagranicą, publikuje, reprezentuje uczelnię podczas konferencji naukowych, bierze udział w konkursach itp.