skype wsh radom
rekrutacja online

Wolontariat

Studencka Organizacja ?Wolontariat? powstała z inicjatywy studentów z pasją, ludzi aktywnych i kreatywnych, którzy chcą nieść pomoc innym i dzielić się swoim entuzjazmem i radością. Celem Organizacji ?Wolontariat? jest uwrażliwienie studentów na ważne problemy społeczne.

wol

Młodzi ludzie w ramach działań organizacji pomagają w nauce dzieciom z rodzinnych domów dziecka, organizują czas wolny osobom starszym i opiekują się bezdomnymi zwierzętami w schroniskach. Uczą się odpowiedzialności i wrażliwości. Mają również możliwość wykorzystania w praktyce wiedzy zdobytej na studiach, szansę na poznanie interesujących, pełnych energii, chętnych do działania ludzi i wspólnie tworzenie czegoś wyjątkowego.

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu prężnie rozwija się studencki wolontariat. Studenci naszej uczelni chętnie włączają się w różnego rodzaju programy i inicjatywy o charakterze pomocowym. Działania realizowane w ramach wolontariatu dotyczą różnych dziedzin życia: począwszy od akcji charytatywnych, poprzez pomoc w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, organizacjach młodzieżowych, towarzystwach opieki nad zwierzętami, a na organizacjach ekologicznych kończąc.

Celem Wolontariatu jest aktywizowanie potencjału organizacyjnego studentów, promowanie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także umożliwienie zdobycia doświadczenia zawodowego w trakcie toku studiów. WSH jest pośrednikiem między studentami, a organizacjami, instytucjami i ośrodkami, z którymi studenci zamierzają współpracować.  Członkiem tej organizacji może zostać każdy, kto czuje w sobie potrzebę niesienia pomocy i chce poświęcić czas na odwiedzanie domów dziecka, pomoc w odrabianiu lekcji, zabawę z dziećmi, pomoc w hospicjum, w domach opieki itp. Wolontariat to także organizowanie większych akcji charytatywnych np. zbiórka żywności czy artykułów szkolnych oraz stała współpraca z Radomskim Centrum Wolontariatu.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x