skype wsh radom
rekrutacja online

Programowanie aplikacji internetowych (PAI)

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Specjalność ta umożliwia uzyskanie wiedzy i umiejętności pisania nowoczesnych aplikacji/serwisów internetowych nie tylko z uwzględnieniem wizualnej formy serwisu WWW, ale przede wszystkim back-endu, czyli logiki biznesowej. J est dedykowana do studentów, którzy chcą nabyć praktyczne umiejętności pisania aplikacji. Absolwent uzyskuje kompetencje umożliwiające wszechstronne przygotowanie do podjęcia pracy jako programista aplikacji internetowych i legitymuje się szeroką wiedzą w zakresie możliwości zastosowania najpopularniejszych technologii w realizacji tej klasy systemów, ich zalet oraz ograniczeń.

  • systemy zarządzania treścią (CMS),​
  • aplikacje wielowarstwowe,
  • rozwiązania typu ,,LAMP” ( Linux Apache Mysql Php),
  • praktyczne wykorzystanie baz danych (bazy relacyjne, np. mysql, bazy ,,nierelacyjne”
    -> mongodb),
  • języki skryptowe po stronie serwera (php),
  • języki skryptowe po stronie klienta (java script/jquery),
  • budowa i organizacja dokumentów html,
  • podstawy wykorzystania stylów CSS.

Perspektywy zawodowe

Absolwent kończący studia inżynierskie w specjalności Programowanie Aplikacji Internetowych uzyskuje podstawy do podjęcia pracy w sektorze developerskim aplikacji ,,www”. Jest on ukierunkowany na tworzenie/modyfikację „silników do aplikacji” i zdobywa umiejętności pozwalających na konserwację i administrację eksploatowanych aplikacji. Ma umiejętności zawodowe pozwalające na podjęcie pracy w ośrodkach projektujących wizerunek firmy przy pomocy Internetu oraz we współczesnych podmiotach gospodarczych i instytucjach, dla których Internet jest najistotniejszym narzędziem rywalizacji z konkurencją, promocji i dialogu z potencjalnym klientem.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x