skype wsh radom
rekrutacja online

Zarządzanie sytuacją kryzysową

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Ukończenie specjalności pozwoli na zdobycie wiedzy w zakresie właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz budowania jego strategii w obliczu sytuacji kryzysowej. Specjalność umożliwi rozwinięcie praktycznych umiejętności efektywnego wdrażania procedur postępowania w sytuacji kryzysowej, ale też umiejętności myślenia długoterminowego i prognozowania pewnych zjawisk mających istotny wpływ na działalność przedsiębiorstw.  Ukończenie specjalności zapewni także specjalistyczną wiedzę  na temat adekwatnego reagowania na sytuację kryzysową,  niwelowania związanego z nią ryzyka, łagodzenia jej negatywnych skutków oraz zapobiegania. Dzięki temu specjalność wyposaży w kompetencje szczególnie przydatne menadżerom przedsiębiorstw funkcjonujących w nieustannie zmieniających się warunkach otoczenia.


Ukończenie specjalności zapewnia wiedzę z zakresu m.in:

– analizy otoczenia przedsiębiorstwa

– zarządzania ryzykiem

– komunikacji i zarządzania zasobami ludzkimi w sytuacji kryzysowej

– procesu decyzyjnego w sytuacji kryzysowej

–  działań strategicznych firmy wobec  sytuacji kryzysowej


Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności są profesjonalnie przygotowani do realizacji zadań merytorycznych i organizacyjnych związanych z zarządzaniem sytuacją kryzysową w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także w korporacjach międzynarodowych. Mogą również znaleźć zatrudnienie w organach opiniodawczo-doradczych działających w ramach systemu zarządzania kryzysowego, centrach zarządzania kryzysowego, w działach planowania strategicznego, centrach analiz gospodarczych i ekonomicznych.

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x