skype wsh radom
rekrutacja online

Psychologia

PSYCHOLOGIA

Studia magisterskie

Czas trwania: 2 lata (4 semestry)


Koncepcja studiów

Celem kształcenia  jest dostarczenie studentom wiedzy z zakresu metodologii badań psychologicznych, psychometrii stosowanej, mechanizmów zachowań, psychoterapii, psychoprofilaktyki, metod udzielania pomocy psychologicznej, konstruowania metod diagnostyki psychologicznej. Ze względu na praktyczny profil studiów  niezwykle ważne jest kształtowanie u studentów praktycznych umiejętności obserwacji, analizy i interpretacji zjawisk społecznych oraz wykorzystania wiedzy w praktyce, czyli wykształcenie umiejętności stosowania narzędzi diagnozy psychologicznej, podejmowania skutecznej interwencji, doradztwa i pomocy psychologicznej w wybranych przez studentów specjalnościach.

Konieczność sprawnego komunikowania się z ludźmi w różnym wieku  i zróżnicowanym profilu psychologicznym jest szczególnie istotne w zawodzie psychologa, dlatego w toku studiów studenci nabywają umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych, umiejętności rozwiązywania konfliktów z wykorzystaniem różnych technik negocjacji i mediacji.


Specjalności:

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x