skype wsh radom
rekrutacja online

Służby specjalne i policyjne

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Studia magisterskie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, specjalność służby specjalne i policyjne dedykowana jest funkcjonariuszom służb mundurowych i sił zbrojnych jak również osobom, które chcą związać swoje przyszłe życie ze służbami specjalnymi i/lub Policją. Niezwykle urozmaicony program oferowanej specjalności pozwoli jej studentom zdobyć gruntowną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie umiejscowienia służb specjalnych w systemie bezpieczeństwa państwa, ustroju służb wywiadowczych, kontrwywiadowczych i policyjnych, roli służb specjalnych w walce z przestępczością zorganizowaną a także w zakresie analiz kryminalnych. Niewątpliwym atutem oferowanej specjalność jest wysoko wyspecjalizowana kadra dydaktyczna składająca się z najwyższej klasy specjalistów praktyków, będących czynnymi funkcjonariuszami służb specjalnych i Policji.


Specjalność obejmuje zagadnienia z zakresu:

  • roli służb specjalnych w systemie bezpieczeństwa państwa
  • ustroju służb wywiadowczych, kontrwywiadowczych i policyjnych
  • roli służb specjalnych w walce z przestępczością zorganizowaną
  • analiz kryminalnych

Perspektywy zawodowe

Absolwent jest przygotowany do pracy w formacjach policyjnych i zabezpieczających, takich jak: Policja, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Ochrony Kolei, Wewnętrzne Służby Ochrony, Służba Więzienna, Służba Celna. Absolwent jest również przygotowany do podjęcia służby w siłach zbrojnych oraz w służbach specjalnych i instytucjach ochrony władzy państwowej, takich jak: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego czy też Biuro Ochrony Rządu.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x