skype wsh radom
rekrutacja online

Bezpieczeństwo publiczne

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Dwuletnie studia drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, specjalność bezpieczeństwo publiczne przygotowują absolwentów do pracy i służby w różnego rodzaju służbach mundurowych takich jak Policja czy też siły zbrojne, jak również w centrach zarządzania kryzysowego,  jednostkach samorządu terytorialnego zajmujących się bezpieczeństwem obywateli czy też prywatnych firmach zajmujących się organizowaniem bezpieczeństwa. Zajęcia prowadzone w formie umożliwiającej aktywny udział studentów pozwalają zdobyć gruntowną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, prawnych aspektów bezpieczeństwa publicznego, psychologii w sytuacjach kryzysowych czy też systemu bezpieczeństwa europejskiego.


Specjalność obejmuje zagadnienia z zakresu:

  • zarządzania bezpieczeństwem publicznym
  • prawnych aspektów bezpieczeństwa publicznego
  • psychologii w sytuacjach kryzysowych
  • systemu bezpieczeństwa europejskiego

Perspektywy zawodowe

Absolwent jest przygotowany do pracy w służbach rządowych lub samorządowych, np. w Policji, Służbie Więziennej, Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej a także w strukturach Wojska Polskiego czy instytucjach bezpieczeństwa publicznego o zasięgu międzynarodowym (np. Interpol), jak również w firmach świadczących usługi z zakresu ochrony osób i mienia.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x