skype wsh radom
rekrutacja online

Administracja samorządowa

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Ukończenie specjalności pozwoli na zdobycie wiedzy i kompetencji w zakresie  działalności samorządu terytorialnego, stanowienia prawa miejscowego, zagadnień związanych z zadaniami jednostek samorządu terytorialnego. Specjalność umożliwia rozwinięcie praktycznych umiejętności identyfikowania struktury i zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego, procesów decyzyjnych w ramach jednostek samorządu terytorialnego, jak również finansowych aspektów działalności jst.


Ukończenie specjalności zapewnia wiedzę z zakresu m.in:

– zadań i kompetencji jednostek samorządu terytorialnego

–  procesu stanowienia aktów prawa miejscowego

– zasad działania organów jednostek samorządu terytorialnego

–  finansów i zasad gospodarowania majątkiem jednostek samorządu terytorialnego

– statusu prawnego pracowników samorządowych

– systemu opłat i podatków lokalnych


Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności są profesjonalnie przygotowani do realizacji zadań merytorycznych i organizacyjnych w administracji samorządowej oraz do wszelkich zadań wykonywanych na szeroko pojętych stanowiskach administracyjno-biurowych. Mogą być zatrudnieni m.in. jako specjaliści w urzędach gmin, miast, w starostwach powiatowych, urzędach marszałkowskich, instytucjach kultury i oświaty.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x