skype wsh radom
rekrutacja online

Stosunki Międzynarodowe

Koncepcja studiów

Stosunki międzynarodowe są dyscypliną wiedzy o organizacjach międzynarodowych oraz o wzajemnych relacjach między państwami we współczesnym świecie w sferze polityki, gospodarki, biznesu, mediów i kultury. Studia na tym kierunku stanowią ofertę dla wszystkich zainteresowanych zdobyciem umiejętności samodzielnego diagnozowania zjawisk rozgrywających się w obszarze postępującej integracji europejskiej i współpracy międzynarodowej w skali globalnej i regionalnej. Student zdobywa wiedzę z zakresu nauk ekonomiczno-społecznych, politycznych i prawnych, umożliwiającą mu analizę gospodarki światowej. Zdobyta wiedza pozwala poznać oraz zrozumieć charakter i ewolucję międzynarodowych systemów politycznych i gospodarczych, a także dokonywać identyfikacji oraz oceny zdarzeń i problemów w perspektywie międzynarodowej.

Program studiów na kierunku stosunki międzynarodowe obejmuje zagadnienia z zakresu:

  • teorii i historii stosunków międzynarodowych
  • międzynarodowych stosunków politycznych, gospodarczych i kulturalnych
  • prawa międzynarodowego i wspólnotowego
  • procesów integracji europejskiej
  • funkcjonowania organizacji międzynarodowych
  • polityki zagranicznej Polski
  • gospodarki światowej

 

Perspektywy zawodowe

Absolwent stosunków międzynarodowych będzie w pełni przygotowany do podjęcia pracy jako specjalista ze znajomością problematyki gospodarczej, politycznej, ekonomicznej i społecznej. Zdobędzie zatrudnienie jako menadżer międzynarodowej korporacji, konsultant biznesowy, ekspert ds. rynków międzynarodowych, czy dyplomata. Absolwent tego kierunku, w zależności od wybranej specjalności, podejmie pracę w organach administracji państwowej i samorządowej, kształtujących politykę zagraniczną i gospodarczą, organizacjach i instytucjach międzynarodowych, a także w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych lub rozwijających współpracę zagraniczną. Ponadto będzie mógł rozpocząć karierę w placówkach naukowo-badawczych i kulturalnych, wydawnictwach, środkach masowego przekazu zajmujących się zagadnieniami międzynarodowymi. Dynamiczny rozwój współpracy zagranicznej i wzrastający w niej udział naszego kraju rodzi zapotrzebowanie na licznych specjalistów obsługujących firmy kooperujące z zagranicznymi partnerami.

Kierunek posiada pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej – Uchwała Nr 259/2010 PPKA z dnia 25 marca 2010r.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x