skype wsh radom
rekrutacja online

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Zagadnienia związane z prawem pracy, a zwłaszcza z prawem ubezpieczeń społecznych są dość skomplikowane, a co za tym idzie, można zaobserwować zapotrzebowanie na dobrych specjalistów z tych dziedzin. Studia na specjalności pozwalają na wypełnienie niszy, która bezsprzecznie istnieje zarówno w dziedzinie prawa pracy, ale także, a może nawet przede wszystkim w dziedzinie ubezpieczeń społecznych. Mnogość możliwości zatrudnienia dla dobrych specjalistów z tych dziedzin, zarówno w podmiotach publicznych, jak i prywatnych, była jednym z motywów utworzenia tej specjalności. Dynamiczne zmiany w prawie pracy wymagają dla ich właściwego rozumienia posiadania wiedzy i przyswojenia podstawowych zasad prawa pracy. W dziedzinie ubezpieczeń społecznych mnogość i skomplikowany charakter często nad wyraz rozbudowanych przepisów, umożliwiają ich stosowanie i rozumienie jedynie tym, którzy posiadają niezbędną wiedzę teoretyczną.

 

Studia w ramach specjalności koncentrują się na zagadnieniach dotyczących m.in.:

  • zasad prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych
  • Kodeksu pracy i ustaw okołokodeksowych, w tym także aktów prawa międzynarodowego
  • systemu ubezpieczeń społecznych
  • zagadnień związanych z prowadzeniem lub pracą w dziale kadr
  • sporządzania pism i dokumentów związanych z dziedziną prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych

Perspektywy zawodowe:

Absolwenci tej specjalności posiądą wiedzę, która może być wykorzystana zarówno, gdy będą zatrudnieni w charakterze pracowników w podmiotach publicznych lub prywatnych, a także wówczas, gdy będą prowadzili własną działalność gospodarczą zatrudniając pracowników. Zatrudnienie można znaleźć w działach kadr czy działach prawnych, zaś biorąc pod uwagę zdobytą wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych, także w oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Biorąc pod uwagę fakt, iż na rynku pracy jest znacznie mniej specjalistów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych aniżeli np. z zakresu prawa cywilnego, dlatego absolwenci tej specjalności z pewnością nie będą mieli większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej i ciekawej pracy.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x