skype wsh radom
rekrutacja online

Prawo korporacyjne

Koncepcja studiów w ramach specjalności

W związku z funkcjonowaniem złożonych struktur gospodarczych, w tym w szczególności dużych przedsiębiorstw międzynarodowych pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów prawników którzy posiadają odpowiednią wiedzę prawniczą z zakresu szeroko pojętego prawa korporacji. Tradycyjne studia prawnicze nie przygotowują absolwentów kompleksowo w tym zakresie. Dlatego też biorąc pod uwagę znaczącą rolę korporacji w obrocie gospodarczym, a także stopień skomplikowania problematyki prawnej związanej z ich działalnością, oraz rosnące zapotrzebowanie na europejskim i międzynarodowym rynku pracy Wydział Nauk Prawnych WSH w Radomiu otworzył nową specjalność prawo korporacji, która jest unikatową w skali kraju specjalnością na kierunku prawo w biznesie. Opracowany program  zajęć ma na celu wyposażenie studentów w wiedzę, która pozwoli podjąć zatrudnienie na stanowiskach związanych z obsługą prawną korporacji. Absolwenci tej specjalności będzie posiadał pogłębioną znajomość prawnych aspektów funkcjonowania korporacji. Wiedza ta obejmować będzie zarówno umiejętności teoretyczne, jak i warsztat praktyczny.

Studia w ramach specjalności koncentrują się na zagadnieniach dotyczących m.in.:

  • roli prawników wewnętrznych (general counsel / inhouse lawyer),
  • arbitraż międzynarodowy,
  • prawo spółek,
  • prawo handlowe,
  • compliance i rola compliance oficera,
  • spółka europejska,
  • europejskie zgrupowanie interesów gospodarczych,
  • globalne porozumienia outsourcingowe.

Perspektywy zawodowe:

Absolwenci specjalności prawo korporacji zostaną przygotowani do pracy na stanowiskach prawniczych w korporacjach. Nabędą niezbędną wiedzę i przygotowanie praktyczne w zakresie zagadnień pojawiających się w związku z funkcjonowaniem złożonych struktur gospodarczych, w tym w szczególności dużych przedsiębiorstw międzynarodowych.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x