skype wsh radom
rekrutacja online

Prawo i ekonomia dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP)

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Specjalność prawo i ekonomia dla małych i średnich przedsiębiorstw ma za zadanie umożliwić studentom zdobycie ogólnej wiedzy z zakresu prawa i ekonomii, zwłaszcza tych zagadnień z obu dziedzin, które są użyteczne w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Dostrzeżenie specyfiki tego rodzaju podmiotów umożliwia przekazanie wiedzy, która będzie stanowiła cenną podbudowę dla dalszego rozwoju w pracy zawodowej w różnego rodzaju podmiotach. Rzeczą w obecnych czasach niekwestionowaną jest to, iż każdy niemal przez całe życie musi uczyć się dostosowując swoją wiedzę do aktualnie wykonywanej pracy. Warunkiem koniecznym tego rodzaju elastyczności jest posiadanie ugruntowanej wiedzy ogólnej, która pozwala na samodzielne dostosowywanie swoich kwalifikacji w zależności od aktualnych potrzeb.

 

Studia w ramach specjalności koncentrują się na zagadnieniach dotyczących m.in.:

  • podstaw prawoznawstwa, w tym przede wszystkim interpretacji przepisów prawa
  • uregulowań prawnych dotyczących funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw
  • podstawowych zagadnień związanych z procedurami sądowymi i administracyjnymi
  • podstaw ekonomii, w tym także mikroekonomii
  • zagadnień związanych z organizacją przedsiębiorstw

zpeee0

Perspektywy zawodowe:

Ukończenie specjalności daje bardzo szerokie perspektywy zawodowe, zwłaszcza, że podmioty należące do sektora małych i średnich przedsiębiorstw należą do najliczniejszych nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy należący do tej grupy stale się rozwijają, gdyż korzystają ze szczególnych regulacji w ramach przepisów prawa gospodarczego, w szczególności przepisów dotyczących tzw. ?pomocy publicznej?. Z tego względu szanse zatrudnienia w tym sektorze gospodarki są największe, zwłaszcza dla osób, które posiadają wiedzę i wykształcenie odpowiadające potrzebom tego rynku.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x