skype wsh radom
rekrutacja online

Prawo gospodarcze

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Specjalność dotycząca prawa gospodarczego jest jedną z wiodących specjalności kierunku prawo w biznesie. Znajomość regulacji prawnych mających swe źródło zarówno w prawie krajowym, jak i w prawie Unii Europejskiej, stanowi warunek konieczny dla profesjonalnego prowadzenia działalności gospodarczej w każdej z dopuszczonych prawem form. Specjaliści z tej dziedziny są poszukiwani zarówno przez pracodawców prywatnych, jak również przez urzędy obsługujące organy administracji, gdyż ta część prawa gospodarczego, jaką jest prawo publiczne gospodarcze, dotyczy również relacji pomiędzy podmiotami gospodarczymi i organami administracji.

Studia w ramach specjalności koncentrują się na zagadnieniach dotyczących m.in.:

  • prawa publicznego gospodarczego
  • prawa spółek
  • prawa spółdzielczego
  • zasad prowadzenia działalności gospodarczej
  • ekonomicznych aspektów funkcjonowania podmiotów gospodarczych

Perspektywy zawodowe:

Ten, kto ukończy specjalność prawo gospodarcze, może skutecznie szukać zatrudnienia w spółkach prawa handlowego (w szczególności jawnych, komandytowych, komandytowo-akcyjnych, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnych), spółdzielniach i innego rodzaju podmiotach prowadzących działalność gospodarczą. Wiedza zdobyta na tej specjalności daje również szerokie możliwości pracy w różnego rodzaju organach administracji, które wydają decyzje administracyjne dotyczące podmiotów gospodarczych. Także osoby, które planują prowadzenie działalności na własny rachunek, z pewnością docenią umiejętności przekazane im na tej specjalności, gdyż pozwoli im ona na uniknięcie błędów związanych z naruszeniem prawa, ale także da możliwość ograniczenia kosztów pomocy prawnej.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x