skype wsh radom
rekrutacja online

Pedagogika dzieci i młodzieży z elementami live coachingu

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Współczesny rynek usług pedagogicznych, sektor pracy edukacyjnej i dynamicznie rozwijającej się przedsiębiorczości wśród ludzi młodych, rodzin rozpoczynających start życiowy, wymaga od człowieka wielu kluczowych kompetencji dotyczących świadomego funkcjonowania w relacji z drugim człowiekiem. Tempo życia i dynamiczne zmiany cywilizacyjne, wymagają podejmowania decyzji nieraz bardzo ryzykownych i odmieniających podstawowe „parametry tożsamościowe człowieka”, Od pedagogiki wymaga się obecnie, budowania nowoczesnych systemów motywowania człowieka do zmiany, wsparcia w sytuacjach kryzysowych będących elementem procesu zmiany. Trudno sobie wyobrazić właściwe funkcjonowanie współczesnego człowieka w otoczeniu społecznym, dobrze prosperującej firmy, instytucji społecznej, bez znajomości podstaw psychologii, bez umiejętności posługiwania się mechanizmami wpływu społecznego, kompetencji w zakresie psychologii relacji. Absolwenci specjalności, Pedagogika dzieci i młodzieży z elementami live coachingu, uzyskują wiedzę w zakresie kreatywności, twórczego i przedsiębiorczego myślenia, umiejętność wychodzenia ponad schematy myślowe i ograniczenia osobowościowe. Celem zajęć jest przygotowanie studentów do samodzielnej pracy w środowisku dzieci, młodzieży i dorosłych będących w procesie zmiany.


Wybrane przedmioty specjalnościowe:

  • Trening asertywnego myślenia
  • Warsztat budowania marki osobistej
  • Psychologia relacji
  • Psychologia zmiany
  • Metodyka pracy coachingowej
  • Superwizowane sesje live coachingu
  • Trening autoprezentacji
  • Pedagogika szkolna
  • Pedagogika dzieci i młodzieży

 Perspektywy zawodowe:

Absolwent specjalności, Pedagogika dzieci i młodzieży z elementami live coachingu, jest przygotowany do pracy w szkole, innych placówkach oświatowych, instytucjach edukacyjnych, punktach wsparcia społecznego, organizacjach zajmujących się rozwojem osobistym i społecznym. Absolwent, jest wyposażony w nowoczesne metody i narzędzia pracy pedagogicznej, cochingowej i mentoringowej. Osoby kończące tę specjalność odnajdą się w pracy, jako pedagodzy szkolni, pracownicy świetlic środowiskowych, wychowawcy i opiekunowie w świetlicy szkolnej. Studenci będą przygotowani do prowadzenia edukacji indywidualnej w ramach indywidualnych form pracy z dzieckiem i młodzieżą w ramach edukacji domowej, środowiskowej, interwencyjnej. Podczas studiów student zdobywa wiedzę, kompetencje i umiejętności, które pozwolą podjąć pracę z osobami potrzebującymi wsparcia w rozwoju osobistym i nakreśleniu ścieżki zawodowej.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x