skype wsh radom
rekrutacja online

Zarządzanie ryzykiem finansowym

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Celem studiów na specjalności Zarządzanie ryzykiem finansowym jest uzyskanie kompleksowej specjalistycznej wiedzy w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym.  Specjalność umożliwia nabycie niezbędnych umiejętności w zakresie oceny, przewidywania oraz szacowania ryzyka finansowego, a także identyfikowania poszczególnych kategorii ryzyka finansowego i monitorowania go.  W szczególności specjalność pozwala na uzyskanie kompetencji analitycznych oraz zarządczych w obszarze ryzyka finansowego, w tym – w zakresie controllingu finansowego. Umożliwia zdobycie praktycznej wiedzy pozwalającej na efektywne  zarządzanie ryzykiem finansowym w organizacji.


Ukończenie specjalności zapewnia wiedzę z zakresu m.in:

– rynków i instrumentów finansowych

– zarządzania wynikiem finansowym

– zarządzania strukturą długu

– zarządzania płynnością

– zarządzania kapitałem

– oceny i pomiaru ryzyka finansowego


Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności są profesjonalnie przygotowani do kompleksowej  realizacji zadań merytorycznych i organizacyjnych w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym. Mogą być zatrudnieni m.in. jako specjaliści w działach zarządzania ryzykiem w organizacjach, w działach analiz ekonomicznych, finansowych, controllingu finansowego. Mogą również podjąć pracę w  bankach i towarzystwach funduszy inwestycyjnych.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x