skype wsh radom
rekrutacja online

Rozliczenia międzynarodowe

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Celem specjalności jest uzyskanie praktycznej wiedzy w zakresie rozliczeń transakcji międzynarodowych, form płatności w obrocie międzynarodowym oraz innych finansowych aspektów związanych z działalnością firm na rynku międzynarodowym i z inwestycjami międzynarodowymi przedsiębiorstw.  Ukończenie specjalności zapewni także specjalistyczną wiedzę  dotyczącą instrumentów rozliczeniowych, jak również  mechanizmów rozliczeń w obrocie międzynarodowym. Pozwoli na rozwinięcie praktycznych umiejętności w zakresie międzynarodowych standardów księgowości i zasad tzw. pełnej księgowości, dochodzenia zaległości i zagadnień podatkowych w obrocie międzynarodowym.


Ukończenie specjalności zapewnia wiedzę z zakresu m.in:

– prawa celnego i dewizowego

– rachunkowości międzynarodowej

– rachunkowości i analizy finansowej w korporacjach międzynarodowych

– rachunkowości zarządczej w ujęciu międzynarodowym

– egzekucji międzynarodowej


Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności są profesjonalnie przygotowani do kompleksowej  realizacji zadań merytorycznych i organizacyjnych w zakresie rozliczeń międzynarodowych. Mogą być zatrudnieni m.in. jako specjaliści w korporacjach międzynarodowych, działach handlu zagranicznego, działach finansowych, działach inwestycji, działach współpracy z zagranicą, izbach handlowych i gospodarczych.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x