skype wsh radom
rekrutacja online

E-biznes

Koncepcja specjalności:

Świat ciągle się zmienia i dotyczy to także sfery biznesu. Łatwo jest zauważyć, iż bardzo wiele znaczących firm funkcjonuje w sektorze e-biznesu. Obecnie e-biznes jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w Polsce i Unii Europejskiej. Dlatego też Wydział Nauk Prawnych WSH w Radomiu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego i europejskiego rynku pracy, otworzył specjalność, która bez wątpienia pozwoli odnaleźć się na wymagającym europejskim rynku pracy. Specjalność e-biznes to bardzo innowacyjna kombinacja wiedzy i umiejętności praktycznych, dzięki której studenci otrzymają kompleksowe przygotowanie do pracy w różnych gałęziach e-biznesu. Zajęcia na tej specjalności prowadzą przedsiębiorcy, informatycy i marketingowcy zajmujący się na co dzień e-biznesem. Innowacyjność tego programu wynika z faktu, iż był on tworzony przy udziale przedstawicieli pracodawców.

Studia na tej specjalności obejmują między innymi:

  • bazy danych
  • narzędzia IT w kontekście testów
  • rozumienie wyników testów, planowanie i kontrolę testowania, rozumienie i aktywne uczestnictwo w pracach informatyków (umiejętność zlecania i kontrolowania ich pracy)
  • analizowanie sprzedaży, rentowności, kosztów w rzeczywistych warunkach biznesowych
  • rachunkowość
  • zarządzanie finansami, budżetem i zyskiem w projekcie informatycznym
  • tworzenie kampanii marketingowych

E-biznes studia

Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności zostaną kompleksowo przygotowani do objęcia stanowisk menedżerskich i stanowisk specjalistów w firmach oferujących e-usługi i e-produkty, w firmach marketingowych i innych, których główna działalność odbywa się w sieci. Absolwenci będą też przygotowani do tworzenia działów IT i wchodzenia do branży elektronicznej w firmach tradycyjnych. Program zajęć został przygotowany w oparciu o zebrane opinie z tej branży i uwzględnia ich sugestie. Pozwala on na podjęcie własnej działalności gospodarczej.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x