skype wsh radom
rekrutacja online

Cyberbezpieczeństwo

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to obecnie jeden z priorytetów w zakresie społecznego komunikowania. Rozwój internetu pociąga za sobą zagrożenia, które wynikają z jego niewłaściwego zabezpieczenia i niepoprawnego korzystania z zasobów sieci. Celem specjalności jest przekazanie wiedzy dotyczącej regulacji prawnych cyberbezpieczeństwa, z uwzględnieniem zapewnienia ochrony systemów informatycznych, infrastruktury teleinformatycznej oraz samych informacji. Studenci będą przygotowani do identyfikowania i przeciwdziałania zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu w sieci, w szczególności przestępczości internetowej oraz zdobędą umiejętności zwalczania różnych form cyberprzestępczości i reagowania na incydenty sieciowe.

Ukończenie specjalności umożliwi uzyskanie wiedzy z następujących zagadnień:

? podstawy prawa karnego
? prawo własności intelektualnej i ochrona własności intelektualnej
? źródła i wykorzystanie danych w internecie
? gromadzenie i wykorzystanie informacji kryminalnych
? elementy wywiadu i kontrwywiadu informatycznego
? cyberprzestępczość w prawie międzynarodowym
? cyberterroryzm i internetowa komunikacja przestępców
? wykrywanie zagrożeń systemów teleinformatycznych
? ataki sieciowe-metody reagowania
? techniki i narzędzia odzyskiwania danych
? ślady cyfrowe i informatyka śledcza
? ochrona przed phishingiem
? polityka bezpieczeństwa informatycznego

Cyberbezpieczenstwo

Perspektywy zawodowe

Absolwent tej specjalności jest przygotowany do pracy w administracji publicznej na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem informacji, w służbach mundurowych, w szczególności w Policji, organach ścigania, organach wymiaru sprawiedliwości, instytucjach bankowych i finansowych oraz w strukturach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne państwa. Może podejmować działania związane z projektowaniem systemów bezpieczeństwa informacji, analizą i oceną cyberbezpieczeństwa, kontrolą przestrzegania przepisów i standardów bezpieczeństwa.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x