skype wsh radom
rekrutacja online

Administracja lotnictwa cywilnego

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Lotnictwo cywilne odgrywa coraz większą rolę w życiu obywateli. Zapewnia szybki i bezpieczny transport ludzi i towarów, jest polem obiecującej aktywności biznesowej i rekreacyjnej oraz atrakcyjnym miejscem pracy. Z całą pewnością jest istotnym czynnikiem rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, a także regionu. Administracja lotnictwa cywilnego to liczna rzesza urzędników. Z uwagi na zwiększającą się liczbę lotnisk, a także dynamiczny rozwój dotychczas istniejących, pojawiło się ogromne zapotrzebowanie na osoby posiadające odpowiednie wykształcenie w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, w tym także lokalnego, WSH w Radomiu przygotowało nową specjalność.

Ukończenie studiów na specjalności zapewnia:

  • zaznajomienie się z ekonomicznymi i prawnymi aspektami funkcjonowania lotnictwa cywilnego w Polsce, UE i na świecie
  • zdobycie szczegółowej wiedzy na temat funkcjonowania administracji lotnictwa cywilnego w Polsce, UE i na świecie
  • zdobycie praktycznej wiedzy na temat finansowania lotnictwa cywilnego
  • zdobycie wiedzy na temat planowanych działań restrukturyzacyjnych oraz perspektyw rozwoju w dziedzinie lotnictwa cywilnego
  • zapoznanie studentów z regulacjami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym, w tym także przeciwdziałania zamachom terrorystycznym
  • przekazanie wiedzy na temat zasad prowadzenia działalności lotniczej (koncesje, zezwolenia itp.)
  • przekazanie informacji na temat praw pasażerów lotniczych

lotcyw20140320-

Perspektywy zawodowe

Absolwent tej specjalności będzie przygotowany do pracy w takich organach administracji lotnictwa cywilnego jak Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (w tym Urząd Lotnictwa Cywilnego), Komisja Ochrony Praw Pasażerów. Znajdzie zatrudnienie w organizacjach europejskich i międzynarodowych zajmujących się lotnictwem cywilnym. Ukończenie tej specjalności daje ogromne możliwości zatrudnienia na stanowiskach administracyjnych zajmujących się zarządzaniem ruchem lotniczym, przestrzenią powietrzną oraz organizacją ruchu lotniczego. Pozwala na znalezienie pracy w administracji lotnisk oraz na stanowiskach administracyjnych związanych z eksploatacją lotnisk, obsługą naziemną, w administracji instytucji zapewniających służby żeglugi powietrznej, obsługą lotów krajowych, europejskich i międzynarodowych, a także w administracji instytucji zajmujących się eksploatacją statków powietrznych.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x