skype wsh radom
rekrutacja online

Administracja europejska

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Integracja Polski z Unią Europejską stwarza potrzebę edukacji młodych ludzi, którzy będą mogli skutecznie konkurować na nowym, europejskim rynku pracy. Od tych osób będzie zależała sytuacja wewnętrzna w kraju, a także pozycja Polski w Unii Europejskiej i na świecie. Ich wiedza i fachowość będzie wizytówką naszego kraju i podstawą do oceny Polski przez inne narody. Podczas nauki na tej specjalności studenci poznają szczegółowo zasady rządzące wspólnym rynkiem, a także problematykę ekonomiczno-społeczną krajów Unii Europejskiej.

Specjalność umożliwia:

  • zaznajomienie się z ekonomicznymi i prawnymi aspektami procesu integracji europejskiej
  • poznanie struktury i mechanizmu działania Unii Europejskiej
  • zapoznanie się z dorobkiem prawnym Unii Europejskiej
  • zdobycie szczegółowej wiedzy na temat orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości UE, mających fundamentalny wpływ na funkcjonowanie i kierunki rozwoju Unii Europejskiej
  • zrozumienie wzajemnych oddziaływań pomiędzy administracją krajową a europejską
  • sprawną i fachową realizację programów i działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej
  • zdobycie praktycznej wiedzy między innymi z zakresu pozyskiwania środków unijnych, która może zostać efektywnie wykorzystana w pracy zawodowej

administracja europejska studia

Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności administracja europejska mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach i departamentach ds. integracji europejskiej, a także ubiegać się o pracę w instytucjach wspólnotowych. Wiedza, w którą będzie ?wyposażony? słuchacz tej specjalności, potrzebna będzie do wykonywania funkcji urzędniczych i menedżerskich w środowisku gospodarczym, społecznym i politycznym. Studenci kończący tę specjalność w pracy zawodowej zajmują stanowiska na różnych szczeblach administracji, w szczególności w instytucjach UE i innych organizacjach o charakterze ponadnarodowym. Zajmują się również pozyskiwaniem środków pomocowych i funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x