skype wsh radom
rekrutacja online

Webmaster

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Obecnie, odkąd do budowy atrakcyjnie wyglądającej strony nie wystarcza już sama znajomość odrobiny grafiki oraz HTML/DHTML, coraz częściej na rynku poszukiwani są specjaliści posiadający zaawansowaną wiedzę o funkcjonowaniu Internetu oraz znajomości takich technologii, jak np. CSS JavaScript, PHP. Wybierając tę specjalność, student zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie: projektowania i zarządzania stronami internetowymi, obsługi programów graficznych, modelowania i animacji komputerowych, technologii cyfrowych i prezentacji multimedialnych, pozycjonowania stron internetowych oraz potrafi ?przełożyć? wizję grafika na funkcjonalną, sprawnie działającą stronę internetową.

Studia w ramach specjalności koncentrują się na następujących zagadnieniach:

  • metody i języki programowania
  • bazy danych
  • technologie internetowe
  • grafika komputerowa
  • technologie multimedialne
  • projektowanie i zarządzanie serwisami internetowymi
  • pozycjonowanie stron

 

Perspektywy zawodowe:

Specjalność kształci inżynierów, którzy potrafią wykorzystać najnowsze technologie do tworzenia dynamicznych serwisów. Absolwenci mogą pracować w portalach, w wydaniach on-line najrozmaitszych czasopism (większość mediów drukowanych ma swoje wydania www), serwisach internetowych stacji radiowych, w branżowych serwisach handlowych, a także w firmach nie związanych bezpośrednio z Internetem. Absolwenci, którzy nie widzą dla siebie miejsca pracy w takich firmach, mogą otworzyć własną działalność gospodarczą np. w zakresie technologii multimedialnych w reklamie, projektowania i zarządzania stronami www.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x