skype wsh radom
rekrutacja online

Tester oprogramowania

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Sektor programistyczny jest bardzo prężnie rozwijającym się sektorem przemysłowym. Na rynku pracy stale pojawia się od kilku do kilkudziesięciu nowych ofert pracy w każdym regionie kraju. Szacuje się, że deficyt pracowniczy w tej gałęzi gospodarki, w zależności od kraju i regionu, sięga od 200 tys. do nawet pół miliona pracowników w skali świata. Równolegle do tego zapotrzebowania rośnie popyt na testerów oprogramowania. Obecnie napisanie programu, to tylko część sukcesu danego programu. Dużą część stanowią testy – zarówno jakościowe, efektywnościowe, jak i poprawnościowe. Testerzy, niegdyś będący zwykłymi użytkownikami, muszą znać się na narzędziach testujących, potrafić samemu napisać proste narzędzia testujące w językach wysokiego poziomu, obsłużyć skrypty automatyzujące testowanie, pisać dokumentację oraz znać podstawy programowania. Specjalność ta pozwoli studentowi zostać profesjonalnym testerem, zarówno oprogramowania komputerowego, jak i urządzeń wbudowanych, wykorzystywanych w systemach komputerowych.


Studia koncentrują się na następujących zagadnieniach:

– koncepcjach testowania aplikacji,

– narzędziach do wykonywania testów automatycznych,

– językach skryptowych stworzonych do wykonywania testów,

– narzędziach do raportowania i śledzenia naprawy błędów,

– pisaniu raportów i dokumentacji testowych.


Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności bez problemu znajdą zatrudnienie w firmach zajmujących się programowaniem dowolnych aplikacji desktopowych, mobilnych, stron WWW, a także tych zajmujących się tworzeniem i oprogramowaniem urządzeń systemów komputerowych.

Obecnie testowanie oprogramowania, to jedna z niezwykle ważnych części procesu tworzenia dowolnego oprogramowania. Tworzone programy są coraz bardziej rozbudowane, posiadają coraz większą funkcjonalność, a co za tym idzie, ich działanie staje się krytycznym elementem niemal każdej części naszych codziennych czynności. Przez to praca testera stała się niezwykle ważna, a często stawiana jest na równi z samym programowaniem/inżynierią oprogramowania.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x