skype wsh radom
rekrutacja online

Sieciowe systemy informatyczne

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Specjalność ta ukierunkowana jest na wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie rozwiązywania problemów technicznych związanych z projektowaniem, budowaniem i administrowaniem sieci komputerowych. Student pozna podstawy serwerów sieciowych, a także metody transmisji danych z użyciem mediów przewodowych i bezprzewodowych, przyswoi wiedzę z zakresu konfigurowania i zarządzania serwerami sieciowymi oraz zapewnienia bezpieczeństwa dla stworzonych przez siebie sieci komputerowych.


Zagadnienia poruszane na zajęciach obejmują tematykę, m.in. z zakresu:

  • standardów przewodowych i bezprzewodowych sieci komputerowych
  • projektowania sieci komputerowych
  • instalacji, diagnostyki i eksploatacji sieci strukturalnych
  • routingu
  • sieci wirtualnych
  • administrowania systemami sieciowymi
  • bezpieczeństwa sieci komputerowych

Perspektywy zawodowe

Absolwent specjalności systemy i sieci informatyczne jest przygotowany do projektowania i eksploatacji sieci i systemów teleinformatycznych, m.in. na potrzeby systemów podejmowania decyzji, w szczególności tworzonych w oparciu o metody i techniki budowy systemów internetowych i wykorzystujących współczesne narzędzia administrowania i zarządzania systemami webowymi. Po ukończeniu tej specjalności student przygotowany zostanie do podjęcia pracy jako projektant i administrator systemów komputerowych oraz sieci, programista, operator lub serwisant systemów informatycznych. Absolwent tej specjalności nabędzie również umiejętności zawodowe pozwalające mu na pracę w ośrodkach projektujących systemy teleinformatyczne przeznaczone dla różnych branż oraz w firmach wdrażających i eksploatujących systemy teleinformatyczne. Znajdzie on również zatrudnienie w podmiotach gospodarczych, instytucjach, samorządach terytorialnych, które pracują w sieci, a także wszędzie tam, gdzie wykorzystywany jest Internet.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x