skype wsh radom
rekrutacja online

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Studenci tej specjalności zdobędą wiedzę w zakresie zagrożeń występujących w sieciach teleinformatycznych, ataków sieciowych oraz umiejętności organizacji, budowy i wykorzystania systemów cyberbezpieczeństwa, ochrony poufności i integralności danych we współczesnych bazach danych, w szczególności w transakcyjnych i statystycznych bazach danych. Będą potrafili zapewniać ciągłość działania systemu bazy danych oraz bezpieczeństwo procesów informacyjnych wykorzystujących niekompletne internetowe bazy danych.


Ukończenie specjalności pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu:

zapewniania ciągłości działania systemu bazy danych,

technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa,

– standardów i norm w zakresie bezpieczeństwa systemów,

– mechanizmów zapewniania bezpieczeństwa w sieciach,  systemach operacyjnych i chmurach obliczeniowych,

– zastosowania metod sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie,

– inżynierii cyberbezpieczeństwa,

– zaawansowanych konstrukcji list dostępu,

– serwerów dostępu do sieci,

– usług uwierzytelniania, autoryzacji i kontrola dostępu,

– systemów ochrony IDS/IPS.


Perspektywy zawodowe

Absolwenci po ukończeniu tej specjalności będą wykazywali się rozszerzoną wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa w systemach informatycznych i naukach pokrewnych, które dotyczą systemowych rozwiązań w odniesieniu do bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Będą gotowi do pracy w obszarze bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa, zarówno w organizacjach sektora publicznego, w tym w rządowej i samorządowej administracji publicznej, czy też w organizacjach pozarządowych i międzynarodowych, również sektora prywatnego, jako doradcy, specjaliści, inspektorzy, projektanci systemów bezpieczeństwa i menedżerowie posiadający fachową wiedzę w tej dziedzinie.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x