skype wsh radom
rekrutacja online

Bazy danych i inżynieria danych

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Specjalność proponowana z myślą o tych studentach, którzy korzystając z umiejętności programistycznych chcą swoją wiedzę wykorzystać w procesach przetwarzania i analizy danych oraz w ramach dynamicznie rozwijającego się nurtu określanego jako Data Science. Studenci tej specjalności zdobędą wszechstronną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie zaawansowanych narzędzi przetwarzania i analizy danych, hurtowni danych, systemów klasy Business Intelligence oraz integracji i analityki danych. Nabędą również umiejętności programowania i posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem służącym pozyskiwaniu, integracji i przetwarzaniu danych oraz pozyskiwaniu i wizualizacji wiedzy ukrytej w danych.


Studia koncentrują się na następujących zagadnieniach:

– projektowanie i implementowanie systemów bazodanowych oraz ich trendów rozwoju,

– zaawansowane narzędzia przetwarzania i analizy danych,

– hurtownia danych,

– systemy klasy Business Intelligence,

– integracja i analityka danych,

– przetwarzanie i eksploracja danych,

– pozyskiwanie wiedzy z różnorodnych danych pochodzących ze zróżnicowanych źródeł,


Perspektywy zawodowe

Absolwent specjalności Bazy danych i inżynieria oprogramowania może z powodzeniem zostać zatrudniony w dowolnej firmie wytwarzającej oprogramowanie, jak i w przedsiębiorstwie każdego typu na stanowiskach informatycznych i analitycznych, które specjalizują się w dostarczaniu oprogramowania biznesowego, jako administratorzy systemów informatycznych oraz jako analitycy w firmach, które wykorzystują posiadane dane do analizy prowadzonej działalności. Może podjąć pracę jako samodzielny informatyk/konsultant z zakresu IT w małych i średnich organizacjach zajmujących się utrzymaniem w ruchu systemów informatycznych i wspomagających ich użytkowników oraz jako programista baz danych i/lub analityk danych w komórkach organizacyjnych i firmach wykorzystujących dane gromadzone w systemach informatycznych, we współczesnych organizacjach różnej wielkości.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x