skype wsh radom
rekrutacja online

Informatyka

INFORMATYKA

Studia inżynierskie

Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)


Koncepcja studiów

Informatyka to dziedzina, która rozwija się dynamicznie, stwarzając wciąż nowe wyzwania i szanse rozwoju. Większość zawodów wymaga choćby podstawowej wiedzy informatycznej. Co czwarte nowe miejsce pracy w krajach Unii Europejskiej tworzone jest w obszarze telekomunikacji, Internetu, technologii informacyjnych i informatyki. Kształcenie na kierunku informatyka obejmuje wiedzę ogólną i specjalistyczną oraz kształtowanie praktycznych umiejętności w zakresie programów i systemów informatycznych. Program studiów opracowany jest tak, aby student zdobył umiejętności: m.in. budowy i eksploatacji elementów składowych systemów informatycznych zgodnie z wymaganiami rynku, administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi, tworzenia i zarządzania serwisami internetowymi oraz zarządzania przedsięwzięciami informatycznymi. Zajęcia prowadzone przez specjalistów z dużym doświadczeniem praktycznym opierają się na poglądowych metodach wykładu oraz o zajęcia laboratoryjne przy użyciu nowoczesnego sprzętu i oprogramowania.


Program studiów opiera się na zajęciach dydaktycznych m.in. z zakresu:

 • algorytmów i struktur danych
 • sieci komputerowych
 • technologii internetowych
 • grafiki komputerowej i multimediów
 • komputerowego wspomagania projektowania
 • metod, języków i paradygmatów programowania
 • inżynierii oprogramowania
 • baz danych oraz administrowania systemami informatycznymi
 • bezpieczeństwa systemów komputerowych
 • sztucznej inteligencji
 • zarządzania projektami informatycznymi

Perspektywy zawodowe

Absolwent kierunku informatyka zdobywa umiejętność efektywnej pracy indywidualnej i zespołowej w zakresie pracy nad serwisami internetowymi, projektami graficznymi w agencjach i firmach reklamowych, tworzeniem aplikacji niezbędnych mu w dalszej pracy, projektowaniem sieci komputerowych, administrowaniem systemami informatycznymi oraz zarządzaniem projektami informatycznymi. Młody inżynier informatyk znajdzie zatrudnienie nie tylko w wyspecjalizowanych firmach zajmujących się wytwarzaniem, ochroną, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, ale również w różnych sektorach gospodarki – w przemyśle, biznesie, administracji, usługach informatycznych, jak również jednostkach naukowo-badawczych i edukacyjnych. Absolwent może znaleźć zatrudnienie jako: projektant i twórca oprogramowania, pracownik naukowy, administrator złożonych systemów informatycznych i sieci komputerowych, specjalista od bezpieczeństwa systemów informatycznych lub na innych stanowiskach związanych z komputeryzacją firmy lub urzędu.

Kierunek posiada pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej –  Uchwała Nr 36/2008 PPKA z dnia 31 stycznia 2008 r.

człowiek najlepsza inwestycja

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu wygrała konkurs organizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na projekt oferty studiów w ramach tzw. kierunków zamawianych. Projekt studiów na kierunku informatyka, zgłoszony przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu pod nazwą „Era inżyniera” otrzymał dofinansowanie ministerstwa na kwotę ok. 2 mln zł. Dzięki temu studenci informatyki otrzymali do 1000 zł miesięcznie dofinansowania. W ramach kierunku odbywały się również kursy wyrównawcze, staże oraz specjalistyczne szkolenia.
Projekt był realizowany w latach 2010-2014. 

PROJEKT „ERA INŻYNIERA” – ARCHIWUM


Specjalności:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x