skype wsh radom
rekrutacja online

Studia inżynierskie

W odróżnieniu od studiów licencjackich, studia inżynierskie dają więcej wiedzy specjalistycznej i praktyczniej przygotowują do podjęcia pracy w zawodzie. Studia inżynierskie są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów branży IT.

Studia inżynierskie I stopnia są studiami technicznymi i trwają 7 semestrów, czyli 3,5 roku. Kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera.  Absolwenci otrzymują dyplom dokumentujący uzyskanie wyższego wykształcenia zawodowego, pozwalający na kontynuację nauki na Studiach Uzupełniających Magisterskich.

Program studiów inżynierskich Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu dla kierunku INFORMATYKA uwzględnia wymagania standardów kształcenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zalecenia standardów akredytacji Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego oraz Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby, które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną i uzyskały pozytywny wynik z egzaminu maturalnego. O przyjęciu decyduje kolejność złożenia wymaganych dokumentów.

Na kierunku Informatyka specjalistyczne wykłady i ćwiczenia oraz nowoczesne laboratoria komputerowe, prowadzone są przez zewnętrznych praktyków z dziedziny IT. Program studiów konsultowany jest z partnerami biznesowymi kierunku pod kątem ich potrzeb.

Studia inżynierskie:

Informatyka

W toku studiów przedmioty i seminaria podzielone są na trzy części:

I grupa – przedmioty podstawowe i kształcenia ogólnego,
II grupa – przedmioty kierunkowe,
III grupa – przedmioty specjalizacyjne i specjalnościowe.

Studia prowadzone są w trybach:

  • stacjonarnym         (zajęcia od poniedziałku do piątku),
  • niestacjonarnym    (zajęcia w formie zjazdów sobotnio-niedzielnych).

Studenci WSH mają możliwość pogłębiania wiedzy z obszaru IT w Kole Młodych Informatyków.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x