skype wsh radom
rekrutacja online

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Koncepcja studiów

Wszechobecność komputera w każdej, nawet najmniejszej firmie znacznie ułatwia pracę, ale i niesie ze sobą zagrożenia. Bezpieczeństwo informacji i danych to w tej chwili jeden z ważniejszych problemów w świecie biznesu. Celem tej specjalności jest wyposażenie studenta w wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa teleinformatycznego, poznania standardów zarządzania informacjami, ich elektronicznego przetwarzania oraz skutecznego zabezpieczania. Student pozna mechanizmy analizy ryzyka, konstruowania i prawidłowego stosowania zabezpieczeń sieci komputerowych, oraz tworzenia i integrowania aplikacji kryptograficznych.

Słuchacze w trakcie studiów zapoznają się z następującymi zagadnieniami:

  • zastosowania kryptologii
  • zaawansowane metody identyfikacji i uwierzytelniania
  • zarządzanie ryzykiem w realizacji projektów
  • polityka bezpieczeństwa informacji
  • zarządzanie kryzysowe w przedsiębiorstwie
  • oprogramowanie antywirusowe
  • wykrywanie i zapobieganie oszustwom i nadużyciom komputerowym

Perspektywy zawodowe

Absolwent tej specjalności będzie pracować jako specjalista d.s. bezpieczeństwa systemów informatycznych firmy. Może zajmować się szeroko rozumianym administrowaniem systemów komputerowych i teleinformatycznych, a w szczególności zabezpieczeniem informacji przetwarzanych, składowanych i przesyłanych w sieci lokalnej, jak i globalnej. Będzie również w stanie rozwiązywać różnorodne problemy z zakresu: identyfikowania oraz szacowania ryzyka towarzyszącego wykorzystaniu techniki informacyjnej w przedsiębiorstwie. Będzie zajmował się analizowaniem stanu bezpieczeństwa, tworzenia, wdrażania i audytu polityk bezpieczeństwa, efektywnego wykorzystywania istniejących i opracowywania nowych narzędzi i metod zapewniania bezpieczeństwa w systemach komputerowych.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x