skype wsh radom
rekrutacja online

Microsoft Teams – logowanie

Instrukcja pobierania i logowania się do aplikacji Microsoft Teams.

 

  1. Aby zalogować się do należy przejść pod adres office.com .

 

  1. Po kliknięciu na zaznaczony na czerwono przycisk Zaloguj się  wprowadzamy dane logowania zgodnie z zasadami:

 

Login dla studenta: numer indeksu @wsh.pl  dla przykładu  12345@wsh.pl

hasło dla studenta:  WSHRadom2020

 

Login dla wykładowcy: imię, następnie znak kropki i nazwisko dla przykładu: jan.nowak@wsh.pl  

Hasło dla wykładowcy: WSHRadom2020

 

Po pierwszym zalogowaniu zostaniecie Państwo poproszeni o zmianę hasła. Bardzo proszę o zapisanie sobie nowego hasła ponieważ proces ewentualnego jego resetowania może trwać od 2 do 24 godzin (obciążenie systemu).

Po zalogowaniu przejdziemy na kolejną stronę na której wybieramy opcję Teams

Zostaniemy przekierowani na stronę systemu Team.

Mamy dwie możliwości:

  1. Pobierz aplikację systemu Windows
  2. Zamiast tego użyj aplikacji internetowej.

Jeżeli wybierzecie pierwszą opcję po zakończeniu pobierania będziecie musieli Państwo uruchomić pobraną aplikację celem jej zainstalowania.

W przypadku wybrania drugiej opcji przechodzicie Państwo bezpośrednio do aplikacji. Niestety nie wszystkie przeglądarki radzą sobie z udostępnianiem mikrofonu czy kamerki. Szczególnie w komputerach stacjonarnych pojawiają się problemy. Rekomendowane są przeglądarki Microsoft EDGE lub Internet Explorer. Dlatego rekomendowana jest pierwsza opcja, która daje możliwość używania systemu Teams także jako komunikatora do codziennej komunikacji wewnątrz uczelni (i nie tylko).

Aplikację Microsoft Teams można posiadać praktycznie na każdym urządzeniu. Bez względu czy to będzie Windows, Linux czy MacOS. Istnieje także możliwość instalacji aplikacji na platformy mobilne takie jak android, czy iOS (iPhone). W takim przypadku wystarczy w  sklepie Google Play lub aplikacji App Store  wyszukać  Microsoft Teams, pobrać i zainstalować.

 

Pracę w systemie przedstawia zamieszczony poniżej film instruktażowy.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x