skype wsh radom
rekrutacja online

Doradztwo finansowe

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Rynek finansowy oferuje wiele ciekawych inwestycji i transakcji. Aby móc aktywnie uczestniczyć w jego obiegu, trzeba wykazać się dużą wiedzą z tego zakresu. W związku z tym oferta specjalności doradztwo finansowe skierowana jest do osób, które zainteresowane są ścieżką rozwoju zawodowego i naukowego w zakresie prowadzenia lub analizowania problematyki szeroko pojętego doradztwa finansowego dla osób indywidualnych, firm lub instytucji. W ramach funkcjonowania specjalności studenci mogą rozwijać wiedzę praktyczną i aplikacyjną poprzez praktyki studenckie w instytucjach, z którymi uczelnia posiada podpisane porozumienia.

Studia w ramach specjalności obejmują m.in. tematy:

  • finanse osobiste
  • planowanie finansowe
  • finanse behawioralne
  • doradztwo i pośrednictwo finansowe
  • pośrednictwo finansowe na rynku nieruchomości
  • makroekonomiczne uwarunkowania planowania finansowego

Perspektywy zawodowe

Absolwenci tej specjalności mają możliwości zatrudnienia na samodzielnych stanowiskach: doradcy finansowego po uzyskaniu niezbędnej praktyki, w bankach, bankach spółdzielczych, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, firmach ubezpieczeniowych, instytucjach finansowych związanych z funkcjonowaniem krajowego i międzynarodowego systemu finansowego, a także różnego rodzaju firmach pośrednictwa finansowego, biurach maklerskich, firmach konsultingowych. Ponadto mają możliwość samodzielnej budowy biznesu finansowego w szybko rosnącym sektorze doradztwa finansowego.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x