skype wsh radom
rekrutacja online

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022!

Udostępnij

W sobotę, 16 października 2021 r. o godz. 11.00 w Auditorium Primum odbyła się uroczystość  24-tej Inauguracji Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Powitaliśmy na niej studentów I roku, studentów z zagranicy oraz wszystkich studentów, którzy kontynuują naukę w murach alma mater.

Uroczystość rozpoczęła się odsłuchaniem Gaude Mater Polonia oraz wystąpieniem Pani Rektor  – prof. WSH dr Elżbiety Kielskiej, która podkreśliła dorobek uczelni oraz jej ważne miejsce na mapie Radomia i regionu, jako uczelni nowoczesnej, która kształci na wysokim poziomie studentów – praktyków. Rektor zwróciła uwagę na rozwój uczelni, powołanie Akademickiego Centrum Kształcenia Praktycznego. Mieści się ono w nowo oddanym budynku przy ul. Staroopatowskiej 1a, który jest wyposażony w liczne pracownie, gdzie studenci będą mogli odbywać między innymi praktyki. Podkreśliła również, że jesteśmy w kluczowym momencie przekształcenia się w Akademię Handlową Nauk Stosowanych, co świadczy o naszej wysokiej pozycji wśród uczelni o profilu praktycznym. „Wyższa Szkoła Handlowa ma do zaoferowania nowoczesną, przydatną wiedzę, kompetencje, wśród których najważniejsza jest kreatywność. Rozumiana jako proces tworzenia nowych wartościowych pomysłów” – podkreśliła Rektor.

Po przemówieniu uczciliśmy minutą ciszy pamięć o Panu Jerzym Madejskim, który przez wiele lat był związany z naszą uczelnią, a przez ostatnie lata pracował jako redaktor naczelny Gazety Radomskiej.

Do odwagi w podejmowaniu życiowych wyzwań i sięganiu po sukces zachęcał studentów Kanclerz  – prof. WSH dr Gerard Paweł Maj. Kanclerz uhonorował także studentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich Wyższej Szkoły Handlowej, którzy w ubiegłym roku akademickim uzyskali najwyższe średnie.

Ponadto zostały wręczone nagrody w Konkursie na najlepsza pracę magisterską roku akademickiego 2020/2021 – Laur Magistra. Więcej szczegółów w oddzielnym artykule KLIK.  Jednak to nie koniec nagradzania Naszych studentów. Na ręce Pani Julii Munik został złożony list gratulacyjny za otrzymane Stypendium Ministra.

Znaczącym punktem Inauguracji w tym roku było podziękowanie za wieloletnią współpracę  dr hab. Michałowi Domagale oraz dr Agnieszce Sadowskiej, które podkreślało ich wkład  w rozwój Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Na ich ręce zostały złożone podziękowania od Rektor oraz Kanclerza, a także całej społeczności akademickiej.

Tuż po immatrykulacji studentów I roku, przyszedł czas na wystąpienia gości, którzy skierowali słowa gratulacji dla władz uczelni i studentów. Byli to między innymi: Krzysztof Murawski – Kierownik Radomskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, prof. Stanisław Wrzosek – Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, mgr Anna Słopiecka – Sekretarz BBC Loży Radomskiej.

Po wystąpieniach, dziekan Wydziału Prawa i Administracji dr Emilia Żuchowska – Kotlarz, odczytała nadesłane adresy. Podczas uroczystości nie zabrakło wystąpienia Agnieszki Gregier – Przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Inaugurację zakończył wykład prof. WSH dra Leszka Mellibrudy pt.: „KIM JESTEŚ, KIM PRAGNĘ I  MOGĘ BYĆ”

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x