„Nałogowe poszukiwanie szczęścia – uzależnienia behawioralne narastającym problemem cywilizacyjnym” – warsztat zorganizowany w ramach inicjatywy Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej
7 i 14 października 2021 roku w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu odbyły się dwie części warsztatu pt. „Nałogowe poszukiwanie szczęścia – uzależnienia behawioralne narastającym problemem cywilizacyjnym”. Warsztat organizowany jest w ramach inicjatywy Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Czym jest uzależnienie? Jak wygląda obraz pacjenta z uzależnieniem? Czym są uzależnienia behawioralne, co do nich zaliczamy? Uzależnienie od pracy, od robienia zakupów, nałogowe uprawianie sportu, szkodliwe zachowania związane z jedzeniem to tematy, które w ramach warsztatów zostaną Państwu przybliżone. Jak wygląda diagnoza dotycząca uzależnień behawioralnych? Jakie są czynnika ryzyka? Jak przebiega proces leczenia pacjenta z uzależnieniem behawioralnym i współistniejącym zaburzeniem psychicznym? Studenci mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na powyższe pytania. W trakcie warsztatu były niezwykłe dyskusje grupowe, uczestnicy dzieli się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami. Pojawiły się także nowe pomysły na kolejne warsztaty. Druga część warsztatu miała bardziej praktyczny charakter, w której studenci aktywnie zadawali pytania, włączali się w dyskusje grupowe, dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Prowadząca warsztat podsumowując podkreśliła rolę psychoterapii w leczeniu uzależnień behawioralnych.
Dziękuję Państwu za obecność i już serdecznie zapraszam na kolejne warsztaty.
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.