skype wsh radom
rekrutacja online

Etyka i filozofia – nowy kierunek studiów podyplomowych dla nauczycieli

Udostępnij

Do oferty studiów podyplomowych na rok akademicki 2021/2022 wprowadzamy nowy kierunek studiów dedykowany nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych – Etyka i filozofia.

 

Etyka jest przedmiotem realizowanym na II etapie edukacyjnym, obejmującym klasy IV-VIII. Celem przedmiotu jest m.in. kształtowanie wrażliwości aksjologicznej i refleksyjności, w tym: rozwijanie percepcji i wyobraźni moralnej, empatii, klaryfikacja wartości, analizowanie doświadczeń moralnych, rozwijanie kultury logicznej i umiejętności kreatywnego myślenia.

Filozofia jest przedmiotem realizowanym na III etapie edukacyjnym, obejmującym nauczanie w 4-letnim liceum ogólnokształcącym oraz 5-letnim technikum. Celem przedmiotu jest m.in. identyfikowanie różnych problemów, stanowisk i nurtów filozoficznych, rozwijanie krytycznego myślenia i sprawności logicznych poprzez analizę wybranych pytań i argumentów filozoficznych oraz umiejętność jasnego formułowania i rzetelnego uzasadniania własnych poglądów filozoficznych w dyskusji.

Studia na kierunku “Etyka i filozofia” adresowane są do osób posiadających przygotowanie pedagogiczne, którzy chcą uzyskać kwalifikacje merytoryczne do prowadzenia zajęć z etyki i filozofii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Na studia zapraszamy również pedagogów, wychowawców, opiekunów oraz wszystkie osoby, których praca zawodowa ma związek z kształtowaniem postaw moralnych.

Więcej informacji o kierunku – TUTAJ

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x