skype wsh radom
rekrutacja online

Budowanie kultury prawnej w społeczeństwie w wymiarze międzynarodowym

Udostępnij

W dniu 16 czerwca 2021 roku, w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbył się wykład międzynarodowy poprowadzony przez prof. dr hab. Dalię  Perkumienė na temat Budowanie kultury prawnej w społeczeństwie w wymiarze międzynarodowym

Prof. dr hab. Dalia  Perkumienė obecnie jest pracownikiem Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie. Specjalizuje się w prawie rodzinnym, prawie ochrony środowiska oraz międzynarodowym prawie gospodarczym. Autorka 121 artykułów naukowych, a także członek zespołów przy realizacji międzynarodowych projektów naukowo-badawczych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych oraz warsztatów. Wykładała m.in. na Uniwersytecie w Szeged (Węgry), Uniwersytecie Anadolu (Turcja), Uniwersytecie Extremadura (Hiszpania), Uniwersytecie Magdaleny (Kolumbia), jak również Uniwersytecie Inca (Peru).

Podczas wykładu przeprowadzonego w języku angielskim prof. dr hab. Dalia  Perkumienė poruszyła m.in. takie zagadnienia jak:

– prawo międzynarodowe dotyczące edukacji na poziomie szkoły wyższej,

– prawo rodziny do adopcji dzieci w wymiarze międzynarodowym,

– poszanowanie praw człowieka w odniesieniu do rynku pracy oraz swobodnego przemieszczania się.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu!

mgr Katarzyna Marcinkiewicz-Marszałek

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x