skype wsh radom
rekrutacja online

Udostępnij

Nowe tendencje w psychologii i pedagogice

21 maja 2021 roku na platformie Microsoft Teams Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu odbyła się V Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa nt. ,,Nowe tendencje w psychologii i pedagogice’’. Inicjatorami i głównymi organizatorami konferencji byli studenci psychologii i pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym Psychologii i Kole Młodych Pedagogów. Współorganizatorem Konferencji była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Radomiu

Celem konferencji było stworzenie forum wymiany poglądów i dyskusji na temat kluczowych problemów współczesnej psychologii i pedagogiki. W konferencji wzięła udział kadra naukowo-dydaktyczna, studenci, specjaliści i praktycy z dziedziny psychologii i pedagogiki.

W tym roku swoje tematy na konferencję zgłosiło 67 prelegentów z kraju i zagranicy. Oprócz Radomia reprezentowane były takie ośrodki naukowe, jak Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Łódzki, Tarnowska Szkoła Wyższa czy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Z kolei goście zagraniczni pochodzili z Uniwersytetu w Pardubicach (Republika Czeska) oraz czołowych uniwersytetów ukraińskich z Lwowa, Odessy, Połtawy i Charkowa. Konferencja zgromadziła liczne grono uczestników i trwała ponad 12 godzin. Zgodnie z głównym hasłem konferencji omawialiśmy problemy z następujących obszarów:

  •    Współczesne kierunki rozwoju psychologii i pedagogiki
  •     Innowacyjność w psychologii i pedagogice
  •     Nowe perspektywy w pomocy psychologiczno-pedagogicznej
  •     Problematyka wychowania w zmieniającym się świecie
  •     Patologie społeczne XXI wieku
  •     Aspekty psychologiczne osób chorych somatycznie
  •     Wpływ nowych technologii na funkcjonowanie psychospołeczne

Program  Konferencji

Konferencja okazała się dobrą okazją zarówno do zapoznania się przez studentów z nowymi trendami, jak i do podzielenia się własną wiedzą i doświadczeniami. Umożliwiła ona także spotkanie się przedstawicieli różnych kierunków nauk społecznych z kraju i zagranicy.

Bliższych informacji na temat kolejnych przedsięwzięć Koła Psychologii udziela opiekun koła prof. WSH dr Paweł Nowak

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x