skype wsh radom
rekrutacja online

Warsztaty z psychoonkologii

Udostępnij

7 stycznia 2021 oraz 31.05.2021 roku w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyły się warsztaty z psychoonkologii. Spotkanie przeprowadzone zostało w formie online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej. Gościem spotkania był mgr Mateusz Gawiński –psychoonkolog, w trakcie szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Powyższe spotkanie miało charakter wywiadu przeprowadzonego z Gościem przez Koordynator Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej mgr Milenę Durasiewicz. Spotkania zawierały także elementy warsztatu dotyczące problematyki: psychoonkologii w praktyce klinicznej. W trakcie spotkań studenci aktywnie zadawali pytania, a także chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach.

            W pierwszej części spotkania omówiona została szczegółowa praca psychoonkologa: zakres obowiązków, potrzebne kompetencje oraz wewnętrzne predyspozycje do wykonywania powyższego zawodu. Gość przedstawił jak wygląda obecnie leczenie psychoonkologiczne w Polsce podkreślając ogromną potrzebę specjalistów w tym zakresie ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną w medycynie pozapsychiatrycznej. Przytoczone zostały także aktualne wyniki badań dotyczące skuteczności psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii Simontonowskiej w grupie pacjentów z powyższymi trudnościami. Zwrócono uwagę na potrzebę pomocy psychologicznej nie tylko dla osób chorujących, ale również i dla ich rodzin. Druga część warsztatu dotyczyła psychoonkologii dzieci i młodzieży. Przeprowadzono także dyskusję grupową dotyczącą aktualnych problemów w psychoonkologii w czasie pandemii COVID-19.

Na koniec każdego ze spotkań koordynator Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej podsumowała omówione zagadnienia. Studenci mieli możliwość zadania pytań jak również podzielenia się swoimi przemyśleniami dotyczącymi tematyki powyższego wydarzenia.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x