skype wsh radom
rekrutacja online

Informatyka w praktyce, czyli jak napisać gierkę Memory w bibliotekach Qt

Udostępnij

Już 24 czerwca o godzinie 18.00 na naszym Facebook’u odbędzie się kolejne wydarzenie Live – tym razem tematem webinarium jest Informatyka w praktyce, czyli jak napisać gierkę Memory w bibliotekach Qt.

Celem spotkania jest pokazanie możliwości dojrzałego i bardzo dobrze zaprojektowanego systemu bibliotek Qt. Biblioteki te wykorzystywane są w wielu aplikacjach codziennego użytku, takich jak:

– Guitar Pro

– Last.fm

– Spotify

– AutoCAD

– WPS Office

– Google Earth

– TeamViewer

– Telegram

i wiele innych.

Jak można zauważyć, większość tych programów działa na wielu systemach – Windows, Linux, macOS czy Android i iOS. Programistom nie opłacałoby się tworzyć kolejnych wersji aplikacji na kolejne systemy chociaż by z powodu czasochłonności przepisywania wszystkiego niemal od nowa. Dzięki Qt raz napisany kod pozwoli na uruchomienie w niemal niezmienionej postaci naszej aplikacji na każdej wspieranej platformie sprzętowo-systemowej.

Podczas webinaru zostaną przedstawione najważniejsze informacje na temat bibliotek Qt, a jako przykład możliwości wykorzystany zostanie bardzo prosty projekt implementacji jednej z najbardziej rozpoznawalnej gry Memory.

 


 

Zapraszamy do dołączenia i zadawania pytań!


dr Piotr Dobosz – osoba nastawiona na wszystko, co związane z informatyką. W szczególności na programowanie wszystkiego, na wszystkim i w jak największej liczbie języków. Każdego dnia odkrywa coraz to nowsze tajniki wybranych technologii. Zawsze ze świadomością, że w swoim zajęciu im więcej wie, tym mniej potrafi – co tylko wzmaga głód poznawania. Uwielbia dzielić się wiedzą i pokazywać prawdziwe programowanie, bez ukrywania błędów i niedoskonałości, które tej pracy nieodzownie towarzyszą. Krzewiciel idei GNU, F(L)OSS, i wszystkiego, co czyni informatykę bardziej dostępną i zrozumiałą dla każdego chętnego.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x