skype wsh radom
rekrutacja online

Walka o pracę. Wyzwania współczesnego rynku pracy – Webinar

Wyzwania współczesnego rynku pracy to temat, który w kontekście covid-19 coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Czy czeka nas walka o pracę?  Jak Będzie wyglądał rynek pracy w przyszłości? 4 czerwca o godz. 18.00  zapraszamy na bezpłatny webinar Live z wykładowcą WSH – dr Iwoną Kurkiewicz.

Jak wskazują badania na świecie żyje 7 miliardów (mld) ludzi, z których 5 mld to osoby dorosłe, a wśród nich 3 mld  pracuje albo chce pracować. Jednak  miejsc pracy jest jedynie 1,2 mld (praca legalna, w pełnym wymiarze i uregulowana), brakuje zatem 1,8 mld miejsc pracy (1/4 ludności świata nie ma zatrudnienia). Niektórzy badacze twierdzą, że najbliższa ”wojna 30-letnia” będzie o mld posad, przy dwóch mld kandydatów.

Odnosząc się do Polski, prognozy demografii naszego kraju nie należą do zadowalających. Wskazują one, że w ciągu następnej dekady populacja osób w wieku produkcyjnym będzie się kurczyć przeciętnie o 0,9% rocznie. Oznacza to, że w 2050 roku na polskim rynku pracy będzie brakować 10,5 mln pracowników w wieku produkcyjnym. Polskie społeczeństwo nie tylko jednak się starzeje ale ubywa również osób aktywnych zawodowo. Z danych głównego urzędu statystycznego wynika, że w nadchodzących latach coraz mniej ludzi będzie wchodzić na rynek pracy, a coraz więcej będzie go opuszczać.


 

Zapraszamy do dołączenia i zadawania pytań!


Współcześnie pracodawcy powinni się zastanowić nad działaniami jakie będą podejmować w celu pozyskania najcenniejszych pracowników z rynku prac – w jaki sposób pomóc pracownikowi funkcjonującemu w realiach rynku pracy tak aby zwiększyć jego efektywność, wspierać motywację i poprawiać jakość pracy. Z drugiej strony potencjalny pracownik musi znać wymagania rynku pracy pod kątem pożądanych kompetencji. Określone kompetencje odgrywają duże znaczenie na konkurencyjnym i zróżnicowanym rynku pracy. Od nich zależy w jakim segmencie rynku pracy jednostki zostaną ulokowane i jakie role zawodowe zostaną im zaoferowane.

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x