skype wsh radom
rekrutacja online

Zdolności obronne Państwa a przemysł – Webinar

Jaki wpływ ma przemysł na potencjał obronny danego państwa? Na te i inne pytania na przykładzie sytuacji Polski odpowie 19 maja o godz. 18.00 gen. Mirosław Różański. Na bezpłatny live zapraszamy wszystkich kandydatów na studia Bezpieczeństwo Wewnętrzne i pokrewnych a także wszystkie osoby zainteresowane tematyką wojskowości!

Polski przemysł obronny powinien być traktowany jako integralna część systemu bezpieczeństwa państwa, wpierająca i zabezpieczająca Siły Zbrojne. Konieczna jest  koordynacja długofalowych planów rozwoju Sił Zbrojnych powstających w MON z kierunkami badań realizowanych w ośrodkach naukowo-badawczych i akademickich oraz prac badawczo-rozwojowych realizowanych przemyśle. Zasadnym jest aby plany rozwoju SZ RP były planami rządowymi, nie jak dotychczas resortowymi, co jest niestety przesłanką do częstego wprowadzania zmian po zmianie kierowniczych osób w resorcie. Warunkiem zbudowania i utrzymania potencjału produkcyjnego i serwisowego dla sprzętu wojskowego są konsekwentnie realizowane i odpowiednio finansowane prace badawczo-rozwojowe w wybranych obszarach, w których chcemy dążyć do względnej samodzielności technologicznej. Pozyskiwanie  najdoskonalszych systemów uzbrojenia bez angażowania polskiego przemysłu nie będzie budowało potencjału obronnego państwa, niestety.


Wstęp wolny. Zachęcamy do dołączenia i zadawania pytań!


Generał Mirosław Różański –  obecnie Prezes Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju STRATPOINTS, to między innymi były Dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych RP, Szef Departamentu Strategii i Planowania Obronnego MON i Radca Koordynator Sekretarza Stanu w MON. W swej karierze wojskowej pełnił również służbę w Iraku w ramach PKW, gdzie brał udział w operacjach przeciwko rebeliantom oraz akcjach pomocy humanitarnej i medycznej.

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x