skype wsh radom
rekrutacja online

Scilab jako kalkulator naukowy – wykład międzynarodowy!

Scilab jako kalkulator naukowy – wykład międzynarodowy. W dniu 13 maja 2021 roku, odbędzie się wykład prof. Olesii Maksymovych dla studentów i zainteresowanych pracowników Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu na temat Scilab jako kalkulator naukowy ”.

Prof. dr hab. Olesia Maksymovych, obecnie pracownik dydaktyczno-naukowy Uniwersytetu Narodowego „Politechnika Lwowska” – kierownik Katedry Inżynierii Nafty i Gazu & Spawalnictwa (Instytutu Mechanicznej Inżynierii i Transportu), ma bogatą karierę naukową, obejmującą pracę w Narodowym Uniwersytecie Technicznym w Łucku, między innymi na stanowiskach docenta, profesora i kierownika Katedry Inżynierii Komputerowej, kierownika Katedry Mechaniki Technicznej, profesora Zakładu Mechaniki i Konstrukcji Budowli UTP i Zakładu Budownictwa Zrównoważonego UTP.

Podczas wykładu prof. Olesia Maksymovych przybliży podstawowe funkcje programu Scilab, zaprezentuje działania matematyczne i praktyczne zastosowania środowiska graficznego (tworzenie grafów, wykresów czy animacji).

Scilab został stworzony do badań matematycznych i posiada w sobie setki funkcji matematycznych, którymi możemy operować zarówno na liczbach, jak i na bardziej zaawansowanych strukturach, jak wektory czy macierze. Potrafi także współdziałać z programami napisanymi w innych językach. Scilab posiada także swój interpreter oraz język programowania wysokiego poziomu. Scilab jest w stanie pomóc w wielu dziedzinach – od prostych obliczeń, przez macierze, algebrę liniową, przetwarzanie sygnałów, statystykę przez wiele innych dziedzin. Przy wykorzystaniu środowiska graficznego jest w stanie rysować grafy i wykresy 2-3 wymiarowe, a nawet tworzyć animacje.

Scilab udostępniany jest za darmo w postaci źródeł, jak i binarnej na systemy Unix (w tym Linux) oraz MS Windows. Wykład ma na celu zachęcenie do korzystania z tego programu w obróbce i prezentacji danych uzyskanych w wyniku prowadzonych badań własnych studentów i nauczycieli akademickich.

Start 18.00 w aplikacji TEAMS  !

  • Studenci i pracownicy WSH dołączają z kalendarza lub za pomocą kodu dostępu – 0b61n8s
  • Studenci uczestniczący w wykładzie mogą zaliczyć określoną przez Dziekana liczbę godzin na rzecz praktyk studenckich.

Serdecznie zapraszamy

Szczegółowych informacji udziela:

prof. WSH dr Adam Ziółkowski

e-mial:aziolkowski@wsh.pl

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x