skype wsh radom
rekrutacja online

Ogólnopolska Konferencja Naukowa – Kryminalistyka i zmieniająca się rzeczywistość miejsc przestępstw

W dniu 17 kwietnia 2021 r. Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową na temat: Kryminalistyka i zmieniająca się rzeczywistość miejsc przestępstw pod patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu Nadinsp. Michała Ledziona

W otaczającym nas świecie przestępczość jest poważnym problemem społecznym.  Przestępczość jest negatywnym zjawiskiem o za­sięgu ogólnoświatowym. Obecne uwarunkowania walki z przestępczością, która przenika praktycznie każdą dziedzinę życia, wymagają korzystania z wiedzy i doświadczenia wielu dziedzin nauki, sztuki, a nawet rzemiosła. Zmienia się także paradygmat walki z przestępczością, a tym samym kryminalistyka, będąca nauką interdyscyplinarną, korzystająca i adaptująca na swoje potrzeby osiągnięcia wielu różnych dyscyplin wiedzy. Słusznie mówi się o kryminalistyce, jako o nauce hybrydowej, gdyż służy realizacji procesu karnego, sięgając do coraz to nowszych zdobyczy innych nauk. Wychodząc zatem naprzeciw aktualnym potrzebom w zakresie wykrywania, dowodzenia, zapobiegania i zwalczania coraz to nowych rodzajów przestępstw na konferencji poruszone zostaną zarówno tematy odnoszące się do wyzwań i zagrożeń otaczającej nas rzeczywistości, identyfikacyjnych danego śladu, ale także wartości diagnostycznej poszczególnych metod badawczych. Prelegenci to naukowcy i jednocześnie praktycy w danej dziedzinie, wywodzący się z: Laboratoriów Kryminalistycznych, Zakładu Medycyny Sądowej, Instytutu Ekspertyz Sądowych, Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii, Laboratorium Analitycznego Mennica Metale i różnych ośrodków akademickich. To również wybitni biegli sądowi.

Celem konferencji jest:

  • organizacja forum wymiany poglądów oraz doświadczeń naukowych i aplikacyjnych wobec obecnych uwarunkowań wykrywania przestępstw.
  • dyskusja nad przenikaniem się we współczesnej kryminalistyce różnych dziedzin życia, wymogów korzystania z wiedzy i doświadczenia wielu dziedzin nauki, sztuki, a nawet rzemiosła.
  • nadanie dialogowi charakteru ogólnopolskiego w celu prezentacji dorobku specjalistów w dziedzinie zapewnienia społeczeństwu bezpieczeństwa publicznego i przeciwdziałania szerzeniu się przestępczości.

Początek konferencji godzina 09.00 w aplikacji TEAMS  

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNYJAK DOŁĄCZYĆ?

  • Studenci i pracownicy WSH dołączają z kalendarza lub za pomocą kodu dostępu – 0b61n8s
  • Osoby spoza uczelni logują się jako gość podając:

– login: guest@wsh.pl

– hasło:  WSHRadom2020     (wielkość liter w haśle ma znaczenie)

PROGRAM KONFERENCJI

  • Studenci uczestniczący w konferencji mogą zaliczyć określoną przez Dziekana liczbę godzin na rzecz praktyk
  • Zainteresowanym uczestnikom przygotujemy certyfikaty

Szczegółowych informacji udziela:

prof. WSH dr Adam Ziółkowski

e-mial:aziolkowski@wsh.pl

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x