Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu Radomska w dniu 27 marca o godzinie 18.00 zaprasza na warsztaty nt. temat: Seksualność adolescentów. Problematyka seksualności w cyklu życia człowieka jest obszarem zainteresowań nauk społecznych i medycznych. Pedagogika seksualna jest jedną z subdyscyplin pedagogiki, w obrębie której możemy wyróżnić wychowanie seksualne i edukację seksualną. Wspólnym celem dla obu jest wspomaganie w rozwoju jednostki i ukształtowanie osoby zdrowej seksualnie. Rozpatrując problematykę edukacji seksualnej warto pamiętać, że jest to proces, który ma charakter ciągły, dynamiczny i nigdy nie powinien ustawać. Organizatorem jest Radomska Akademia Wychowania Problemów Wychowawczych naszej Uczelni
W zależności od okresu rozwojowego człowieka sposób przekazu i zakres tematyczny będzie inny. Odnosząc się do edukacji w obszarze seksualności adolescentów, należy uwzględnić etap rozwoju młodego człowieka, w sposób holistyczny (zarówno na płaszczyźnie biologicznej, jak i psychicznej). Młodzi ludzie powinni mieć powszechnie, w sposób jednakowy, równy, łatwo dostępny, bez skrępowania, zapewniony dostęp do informacji.
Warsztaty poprowadzi Justyna Kaczmarczyk – doktor nauk o zdrowiu, magister psychologii. Słuchaczka studiów podyplomowych na kierunku: psychologia sądowa, doradztwo zawodowe, psychologia transportu, seksuologia kliniczna, zarządzanie w oświacie. Posiada kwalifikacje pedagogiczne, stopień nauczyciela dyplomowanego. Uczestniczka licznych szkoleń z zakresu diagnozy i pomocy psychologicznej. Od kilkunastu lat pełni funkcję biegłego sadowego z zakresu psychologii, seksuologii i w przedmiocie przymusowego leczenia odwykowego. Od ukończenia studiów pracuje na stanowisku psychologa w Schronisku dla Nieletnich i jako nauczyciel akademicki. Autorka i współautorka kilkunastu artykułów.
JAK DOŁĄCZYĆ?
DOŁĄCZ DO WYKŁADU JAKO GOŚĆ:
- Zaloguj się jako gość podając:
login: guest@wsh.pl
hasło: WSHRadom2020
(wielkość liter ma znaczenie)
- Przejdź do kalendarza (aby zobaczyć wydarzenia – zmień tryb wyświetlania kalendarza jak poniżej) i znajdź właściwe spotkanie. Kliknij na nie i za pomocą przycisku dołącz (w prawym górnym rogu ekranu dołączamy do spotkania).
Kod dostępu dla studentów: tgo0xsg
Udział w warsztatach jest bezpłatny
Opiekun naukowy RARPW
Prof. WSH dr Agnieszka Sadowska
Kontakt: asadowska@wsh.pl