skype wsh radom
rekrutacja online

Katarzyna Kalinowska – Kobieta przedsiębiorcza

Udostępnij

W dniu 19 marca 2021 roku o godzinie 18. 00, odbyło się kolejne spotkanie w cyklu wydarzeń pod tytułem, Kobieta Przedsiębiorcza. Gościem Wyższej Szkoły Handlowej i Studenckiego Forum BCC przy Loży Radomskiej, była Pani dr Katarzyna Kalinowska, Zastępca Prezydenta Miasta Radomia. Kobieta przedsiębiorcza – tak, ale, jak sama mówiła podczas spotkanie, nie przedsiębiorca. Radomianka, doktor nauk ekonomicznych oraz wieloletni pracownik naukowy UTH w Radomiu.

Spotkanie otworzył i powitał w imieniu Władz Uczelni, zaproszonych Gości Prof. WSH dr Andrzej Gołębiowski – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych. Następnie mgr Anna Słopiecka – Sekretarz Loży Radomskiej BCC, przedstawiła ideę organizowania, cyklu spotkań z przedsiębiorczymi kobietami regionu. Pani Sekretarz wskazała na konieczność budowania postaw przedsiębiorczych wśród kobiet. Wskazywała na sposób budowania marki osobistej każdej kobiety, stanowiącej o jej wyjątkowości i oryginalnej roli społecznej oraz zawodowej. Przedsiębiorczość i pasja życia, oparta na autentycznych wartościach, to dwa podstawowe parametry tożsamości współczesnej kobiety. W dalszej części spotkania, studenci Klaudia Kołodziejczyk – Przewodnicząca Studenckiego Forum BCC przy Loży Radomskiej, oraz Dominik Kędzierski – Zastępca Przewodniczącej SF BCC, poprosili Panią dr Katarzynę Kalinowską o podzielenie się doświadczeniem swojej drogi zawodowej i rozwoju osobistego związanego z karierą polityczną i działalnością naukową.

Pani Prezydent wspominała czas studiów, dokonując porównań nieco wcześniejszych czasów i życia studenckiego z obecną „dolą studenta” w Radomiu. Sporo miejsca w rozmowie poświęcona na omówienie tematu związanego z rozprawą doktorską Gościa, „Bariery wzrostu gospodarczego Unii Europejskiej”. Temat wciąż aktualny i wymagający ciągłych analiz i badań naukowych, podkreśliła Pani Doktor. Wspominała początki pracy w roli wykładowcy akademickiego w Polsce i poza jej granicami. Studenci byli zainteresowani porównaniem poziomu kształcenia w Polsce, jego metod i jakości w różnych krajach Europy, USA i Polski. Pani Doktor wspominała nie tylko o doświadczeniu zdobywanym w uczelniach Europy i USA, ale również o współpracy z organizacjami ze Stanów Zjednoczonych. Zachęcała studentów do angażowania się w działalność społeczną, wolontariat, do odważnego podejmowania własnych wyzwań biznesowych, poszukiwania wzorców dla kształtowania postaw twórczych i do odwagi w poznawaniu świata. Otwartość na świat, na nowe doświadczenia, staje się szansą na rozwój osobisty i sukces zawodowy. Radom, jest dobrym miejscem do mieszkania, do inwestowania i budowania swojej przyszłości.

Zwłaszcza, że istnieje dobry klimat społeczny na innowacyjne przedsięwzięcia i wsparcie młodych przedsiębiorców przez Władze Samorządowe. Urząd Miasta, podejmuje szereg działań zmierzających do aktywizacji młodych ludzi poszukujących swojego miejsca w przestrzeni Miasta Radomia. Kluczem do sukcesu jest odwaga, systematyczne dążenie do celu, sięganie po cele wielkie, życie z pasją, odważne spełnianie marzeń i sprzeciwianie się przeciętności. W spotkaniu wzięło udział 157 osób, studentów WSH, przedstawicieli BCC, Gości Uczelni oraz mieszkańców Radomia.

Prof. WSH dr Andrzej Gołębiowski

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x