skype wsh radom
rekrutacja online

Cykl spotkań z psychoterapią

Udostępnij

Studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu mieli możliwość uczestniczenia w czterech spotkaniach dotyczących psychoterapii. 8, 15 lutego, 1 marca oraz 8 marca  2021 roku w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej Wyższej Szkoły Handlowej odbyły się cztery części warsztatu pt. Psychoterapia jako droga prowadząca do zmiany intrapsychicznej i interpersonalnej. Spotkanie w formie online odbyło się z inicjatywy Koła Naukowego Psychologii Klinicznej i Psychoterapii.

Czym jest psychoterapia? Dla kogo jest psychoterapia? Kiedy warto z niej skorzystać? Czym są nurty terapeutyczne i jak wybrać odpowiedni dla siebie? Studenci mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na powyższe pytania. W trakcie warsztatów były niezwykłe dyskusje grupowe, uczestnicy dzieli się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami.

Spotkania dotyczyły wprowadzenia w problematykę psychoterapii. Omówiono szczegółowo czym jest psychoterapia i do kogo jest zaadresowana. Przedstawione zostały także poszczególne nurty psychoterapii, główne założenia oraz ich zalety i wady. Dokonano porównania także pomiędzy psychoterapią indywidualną a grupową. W trakcie trwania warsztatów studenci mieli możliwość zastanowienia się w jakim nurcie psychoterapii widzą się w przyszłości, której szkoły psychoterapii założenia są zgodne z ich preferencjami. Były także ćwiczenia pozwalające przyjrzeć się swoim obawom, zasobom oraz oczekiwaniom co do zawodu psychoterapeuty. Omówiona została także literatura związana z powyższym tematem, a także inne pomoce przydatne w procesie terapeutycznym jak miś, dzięki któremu łatwiej się dotrzeć do pacjenta. Kolejne części warsztatu miały bardziej praktyczny charakter, w której studenci aktywnie zadawali pytania, włączali się w dyskusje grupowe, dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami związanymi z psychoterapią.

Prowadząca warsztaty podsumowując podkreśliła rolę psychoterapii nie tylko w leczeniu zaburzeń psychicznych, chorób psychosomatycznych, leczeniu bólu, ale podkreśliła przede wszystkim znaczenie psychoterapii w rozwoju osobistym każdego człowieka. Omówiono także literaturę związaną z powyższą tematyką. Warsztaty z psychoterapii to była niezwykła podróż w głąb poszczególnych nurtów terapeutycznych.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x