11 marca o godz. 16.00 Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu zaprasza na spotkanie z psychodietetykiem, mgr Katarzyną Strzelczyk. Zachęcamy do udziału, do zadania pytań oraz podzielenia się refleksjami w trakcie dyskusji grupowej. Temat: Jak wyrażać emocje, by ich nie zajadać – psychodietetyka w praktyce ?
Zarys spotkania: Czym jest psychodietetyka? Jakie ma zastosowanie? Jak zostać psychodietetykiem? Gdzie może pracować psychodietetyk? Jak radzić sobie z emocjami, by ich nie zajadać? Jak odróżnić głód emocjonalny od fizjologicznego?
Termin i godzina: 11.03.2021 r. godz. 16.00
Temat spotkania: Jak wyrażać emocje, by ich nie zajadać – psychodietetyka w praktyce – wywiad z gościem połączony z dyskusją grupową, warsztat.
Gość: mgr Katarzyna Strzelczyk
Miejsce: spotkanie odbędzie się w formie online za pośrednictwem platformy Teams w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej
Kod umożliwiający dołączenie do zespołu: s05tt19
Zapraszam
Koordynator Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej
mgr Milena Durasiewicz
Informacje o Gościu powyższego spotkania:
Mgr Katarzyna Strzelczyk – psychodietetyk i dietetyk kliniczny. Ukończone studia I stopnia na WSH w Lesznie, na kierunku dietetyka kliniczna. Studia magisterskie ukończone na WSZUiE w Poznaniu o profilu dietetyka spersonalizowana i psychodietetyka. Prowadzi swój gabinet psychodietetyczny w Starym Bojanowie oraz w Lesznie. Pracuje głównie psychodietetycznie z kobietami zmagającymi się z nadprogramowymi kilogramami oraz z kompulsywnym objadaniem. W swojej pracy pomaga w zmianie nawyków żywieniowych oraz naprawianiu relacji z jedzeniem. Pracuje z kobietami nad poczuciem własnej wartości oraz pokazuje jak przerwać błędne koło odchudzania. Podczas współpracy z pacjentkami łączy wiedzę z dietetyki jak również z psychologii. Studia z zakresu dietetyki podjęte w wieku 36 lat. Największą motywacją do podjęcia studiów była chęć uzyskania wiedzy oraz umiejętności – jak pomóc synowi chorującemu na astmę oraz na celiakię? Dzięki osobistym doświadczeniom potrafi doskonale zrozumieć osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi w tym: z niedoczynnością tarczycy, celiakią, nieswoistymi zapaleniami jelit, insulinoopornością, depresją oraz zaburzeniami odżywiania. Wyznaje zasadę: „jesteśmy tym co jemy” i „nic się nie dzieje bez przyczyny” W swojej pracy opiera się na powiedzeniu : „Kropla drąży skałę nie siłą lecz częstotliwością spadania”