skype wsh radom
rekrutacja online

Symulacja rozprawy sądowej

Udostępnij

W dniu 11.02.2021r. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, za pośrednictwem Platformy Microsoft Teams, odbył się warsztat pt.: Symulacja rozprawy sądowej w oparciu o nowe przepisy. Organizatorem warsztatu był  Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.  Warsztat przeprowadziła dr Anna Madej – Mazur – pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji, właścicielka kancelarii prawnej specjalizującej się w obsłudze prawnej przedsiębiorców.

Podczas warsztatu studenci  zdobyli praktyczną wiedzę na temat uczestników postępowania sądowego, roli każdego z nich oraz  ich praw i obowiązków. W trakcie warsztatu  zaprezentowane zostały również zasady, jakimi powinni kierować się uczestnicy/strony procesu, będąc w sądzie. Udział w warsztacie pozwolił na zdobycie cennej wiedzy praktycznej w zakresie przebiegu rozprawy sądowej. Dzięki niemu studenci mogli zgłębić istotę procesu sądowego, poznać rolę sędziego, obrońcy czy też prokuratora, ale też dowiedzieć się,  czego unikać i czego nie można  robić, aby nie zostać ukaranym karą grzywny przez sędziego. W trakcie warsztatu poruszono również kwestię procedur przesłuchania nieletnich w obecności sędziego i psychologa w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań.

Warsztat odbył się w ramach cyklu warsztatów/symulacji pt. Myśl kreatywnie, działaj efektywnie

Serdecznie dziękujemy za udział w warsztacie!

Szczegółowych informacji udziela:

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji

Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu

Prof. WSH dr Magdalena Płotczyk

mplotczyk@wsh.pl

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x