skype wsh radom
rekrutacja online

Zawód radcy prawnego!

Udostępnij

Myślisz o zawodzie radcy prawnego, a może właśnie stoisz przed wyborem ścieżki zawodowej? Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zaprasza na warsztat pt. Zawód radcy prawnego i jego wykonywanie, który odbędzie się w dniu 19.02.2021 r. (piątek) o godz. 17.00 za pośrednictwem platformy Teams.

Celem warsztatu jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu wykonywania zawodu radcy prawnego, który obecnie jest najliczniejszym zawodem prawniczym w Polsce. Funkcjonuje on  na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych. Jest to zawód zaufania publicznego, zaś świadczenie pomocy prawnej przez radcę prawnego polega, w szczególności, na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed urzędami oraz sądami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy, włączając w to: występowanie przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Mając na względzie szczególny charakter powyższego zawodu, jako tzw. wolnego zawodu, zrzeszonego w samorządzie zawodowym, nie można również nie mieć na uwadze tego,  że kancelaria prawna jest także przedsiębiorstwem, a jej pracownicy i właściciele są zobowiązani nie tylko  do świadczenia usług na wysokim poziomie, ale też do przestrzegania standardów etycznych.

Dołącz, a dowiesz się m.in. o:

  • specyfice zawodu radcy prawnego i funkcjonowania oraz działalności kancelarii radcy prawnego
  • metodyki pracy radcy prawnego
  • sposobach zarządzania kancelarią prawną (w tym – o specyfice rachunkowości zarządczej)
  • wyzwaniach współczesnego rynku usług prawniczych

Warsztat poprowadzi Dr Monika Samcik – pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, radca prawny, właścicielka kancelarii radcy prawnego

Warsztat odbędzie się w ramach cyklu warsztatów/symulacji pt. Myśl kreatywnie – działaj efektywnie

 Kod do warsztatu  3mlh81s

Nazwa Zespołu na Platformie Teams Zawód radcy prawnego i jego wykonywanie

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Szczegółowych  informacji udziela:

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu

Prof. WSH dr Magdalena Płotczyk

mplotczyk@wsh.pl

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x