skype wsh radom
rekrutacja online

Zalicz praktykę zwalczając COVID-19!

Udostępnij

12 stycznia weszło w życie rozporządzanie Ministra Edukacji i Nauki z 8 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie studiów. Na jego mocy studenci angażujący się w roku akademickim 2020/21 w działania podmiotów realizujących zadania służące zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2, jak: podmioty lecznicze, służby sanitarno-epidemiologiczne,  Narodowy Fundusz Zdrowia, Agencja Rezerw Materiałowych czy Centrum e-Zdrowia- mogą, za zgodą uczelni,  ubiegać się o zaliczenie zajęć lub części zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych z małymi wyjątkami.

Rozwiązania te nie mają zastosowania do kierunków studiów prowadzonych zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodów lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej, diagnosty laboratoryjnego, fizjoterapeuty, ratownika medycznego, lekarza weterynarii, architekta i nauczyciela, dla których obowiązują szczególne regulacje wynikające z rozporządzeń określających te standardy.

Decyzje w sprawie zaliczenia praktyk każdorazowo podejmują władze uczelni.

W jaki sposób zaliczyć praktykę?

Wystarczy, że wspierasz proces szczepień przeciw COVID-19 przez obsługę infolinii oraz poczty elektronicznej, informujesz o nich, dokonujesz  rejestracji pacjentów na te szczepienia, uczestniczysz w procesach logistycznych, zakupowych i administrowaniu rezerwami materiałowymi w ramach zwalczania wirusa SARS-CoV-2.

Jeśli jesteś zainteresowany zaliczeniem praktyk w takiej formie to prześlij do Działu współpracy z zagranicą i praktyk studenckich:

  1. podanie do Dziekana,
  2. zaświadczenie potwierdzające osiągnięcie efektów uczenia się (do pobrania z naszej strony, zakładka-Strefa Studenta- Biuro Karier- Staże i praktyki)
  3. zakres obowiązków wykonywanych w ramach zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania wirusa SARS-CoV-2.

dokumenty wyślij na e-mail: praktyki@wsh.pl

Po zapoznaniu się z dokumentacją, skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x